Çözüldü VS Code terminaldeki uzantı nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
resim_2021-09-13_223111.png

Kodu her çalıştırdığımda bu yazı çıkıyor. Bunu nasıl kaldıracağım?

Microsoft bu tür konularda biraz bencil, bazı custom şeyler powershell'de yapılamıyor. Bunun yerine küçük bir function yazarak bunu çözebiliyorsun. Şuradan bakabilirsin:

Microsoft bu tür konularda biraz bencil, bazı custom şeyler powershell'de yapılamıyor. Bunun yerine küçük bir function yazarak bunu çözebiliyorsun. Şuradan bakabilirsin:

Benim terminal Python da açılıyor ama.

Farketmez ki, senin bilgisayarındaki powershell'i kullanıyor. Değiştirmek istediğin yer de powershell'in folder path gösteren kısmı.

Bunun için küçük bir function yazıp çözmüşler. En sondaki dosyayı alıp diğerleriyle replace eden basit bir kod.

Farketmez ki, senin bilgisayarındaki powershell'i kullanıyor. Değiştirmek istediğin yer de powershell'in folder path gösteren kısmı.

Bunun için küçük bir function yazıp çözmüşler. En sondaki dosyayı alıp diğerleriyle replace eden basit bir kod.
Ben Python kullandığım için powershell kullanamıyorum.
resim_2021-09-19_230559.png

Eki Görüntüle 1169470

Kanka sana kötü bir haberim var 😅 Belki hazır olmayabilirsin ama powershell kullanıyorsun. Neyse allah kolaylık versin.
Adam anlatmış ama ne anlatmış anlamadım.

1.You have to customize the prompt function in your PowerShell profile (%userprofile%\Documents\WindowsPowerShell\Microsoft.PowerShell_profile.ps1); it may be blank or even not exist if you have never modified it before.

Bende böyle bir yer yok.

2.Open your profile (e.g., open the aforementioned file or while in PowerShell, Notepad $profile)

Profili aç diyor, ama nasıl açıcağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı