VS248HR Monitörden HDMI Kablosu ile Ses Alma Sorunu

fcs61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Sistemi daha yeni topladım anakartım Asus Z97-K USB 3.1 , monitörüm Asus VS248HR. Henüz ekran kartı yok bilgisayarda onboard kullanıyorum.(Intel HD Graphics 5600). Dolayısıyla ekran kartı olmadığı için hdmi kablosunu anakartın hdmı çıkışına bağladım. Görüntü sorunsuz ama ses yok tüm driverler kurulmuş. Realtek , Intel için ses vs. ama sesi bir türlü alamadım. Kayıttan yürütme aygıtlarında monitörü görüyor ses açık görünüyor ve varsayılan. Her şey sorunsuz görünüyor hatta bir video açtığımda youtubeden çalıyor gibi görünüyor yeşil ses simgesi dalgalanıyor ama ses yok. Lütfen yardımcı olun.

İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 Bit

Evet açık %100 görünüyor hatta.

Edit : Aynı hdmi kablosuyla pc yi tv ye bağladım sorun yok ses çıkıyor.
Monitöri daha yeni aldım hoparlörü de var ses var görüntü yok neden acaba? Ayarlarından da ses açık gözüküyor bilmediğim bir şey mi var?

monitöre giren ve çıkan kablo aynı mı yani hdmi to hdmi mı __???
Ever iki ucu da hdmi. Monitorde mi sıkıntı var acaba bilmiyorum. Hiçbir şekilde ses alamadım. Ama pc de kayıttan yürütme aygıtlarında monitörü görüyor. Görüntü sorunsuz ama ses yok.

Ever iki ucu da hdmi. Monitorde mi sıkıntı var acaba bilmiyorum. Hiçbir şekilde ses alamadım. Ama pc de kayıttan yürütme aygıtlarında monitörü görüyor. Görüntü sorunsuz ama ses yok.

Merhaba, umarım ses sorununuzu halletmişsinizdir. Monitör hakkında biraz bilgi verir misiniz bana, ben de almak istiyorum bu modeli. Film izlerken nasıl mesela?

Merhaba, umarım ses sorununuzu halletmişsinizdir. Monitör hakkında biraz bilgi verir misiniz bana, ben de almak istiyorum bu modeli. Film izlerken nasıl mesela?
Malesef ses sorununu halledemedim. Sanırım monitörün hoparlöründe bir sorun var kulaklıkla da ses alamadım garantiye vereceğim. Görüntü olarak monitörden çok memmunum kesinlikle tavsiye ederim. Ben genelde oyun oynuyorum monitörle , 1 ms olması çok büyük avantaj. Ekranı büyük ve fiyat da uygun. Monitörün bir sürü görüntü modu var. Bu da bir avanlaj. Kısacası almanı öneririm.

Malesef ses sorununu halledemedim. Sanırım monitörün hoparlöründe bir sorun var kulaklıkla da ses alamadım garantiye vereceğim. Görüntü olarak monitörden çok memmunum kesinlikle tavsiye ederim. Ben genelde oyun oynuyorum monitörle , 1 ms olması çok büyük avantaj. Ekranı büyük ve fiyat da uygun. Monitörün bir sürü görüntü modu var. Bu da bir avanlaj. Kısacası almanı öneririm.

Cevap için teşekkürler. Garantiye vermeniz en iyisi olacaktır. Asus monitörlerde ışık sızması ve ölü pixel sorunu çok olduğu için bu biraz kafamı karıştırıyor. Sizde ışık sızması oluyor mu?

Bu modeli veya aşağıdaki Benq monitörü alacağım haftasonuna kadar karar verip haftasonu da siparişi veririm heralde. :)

BenQ GL2460HM 24" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Monitör Fiyatı

Cevap için teşekkürler. Garantiye vermeniz en iyisi olacaktır. Asus monitörlerde ışık sızması ve ölü pixel sorunu çok olduğu için bu biraz kafamı karıştırıyor. Sizde ışık sızması oluyor mu?

Bu modeli veya aşağıdaki Benq monitörü alacağım haftasonuna kadar karar verip haftasonu da siparişi veririm heralde. :)

BenQ GL2460HM 24" 2ms (Analog+DVI+HDMI) Full HD Led Monitör Fiyatı
Bende böyle bir sıkıntı olmadı ses hariç çok memnunum dediğim gibi. Linkteki monitör de güzel ancak ikisi de aynı fiyatta olduğu için ; Asus olması ve 1 ms olması dolayısıyla benim monitörümü öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı