Vücuda alınan protein ne kadar süre sonra vücuttan atılır?

Dvtak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Berber çırak-kalfa, Elektronik Ön Lisans
Arkadaşlar öğlen saat 2 de yemek yedim spor yapacaktım daha yapmadım aldığım proteinin boşa gitmesini istemiyorum.
Yediklerim 200 gramı geçen tavuk göğsü bu 60gr protein yapıyor 2 tane küçük boy patates ve yanında içimfit 30 gr proteinli süt içtim.
Şimdi ben bunları yedikten sonra 90 gr civarı protein aldım ama spor yapmadım kullanılmayan protein vücuttan idrar yoluyla atılıyor diye biliyorum. Bu durum ne kadar sürede oluyor?

Özet: Öğlen aldığım 90gr protein ne kadar süre sonra vücuttan atılır.

Kardeşim protein tozundan bahsediyor isen yediklerin onu yerini tutmaz. Antrenman esnasında yıkım olur ve maksimum verimlilik için çok acil kasa protein iletilmelidir. Whey protein bunu sağlar. O İçimfit şeyleri fasa fiso. Ayrıca o kazein protein yani yavaş salınımlı protein. O geceleri tercih edilmeli. Yapacağın şey yemeğine devam edip proteini antrenman esnasında veya hemen sonrasında kullanmak. Bir de vücuttan ne kadar sürede atılır sorusunun cevabını kimse veremez. Belli ki kilo almaya çalışıyorsun. Bırak fazla gelsin protein.

Kardeşim protein tozundan bahsediyor isen yediklerin onu yerini tutmaz. Antrenman esnasında yıkım olur ve maksimum verimlilik için çok acil kasa protein iletilmelidir. Whey protein bunu sağlar. O içimfit şeyleri fasa fiso. Ayrıca o kazein protein yani yavaş salınımlı protein. O geceleri tercih edilmeli. Yapacağın şey yemeğine devam edip proteini antrenman esnasında veya hemen sonrasında kullanmak. Bir de vücuttan ne kadar sürede atılır sorusunun cevabını kimse veremez. Belli ki kilo almaya çalışıyorsun. Bir.

İçimfit sütü indirimdeyken almıştım daha almayı düşünmüyorum arada tavuk göğsü alıyorum. Evde çalışıyorum barfiks barı, 120cm halter, 2 adet kısa bar ve plakalarım var dips barı yaptıracağım yakında. 1 aydır çalışıyorum tekrar sayılarım arttı. Maksimum 17 nizami şınavdan 20'ye çıktım, sırttaki kaslarımı hissedemiyordum şimdi hissedebiliyorum. Whey protein tozu fazla işlemden geçmediği için yemeklere göre daha hızlı karışıyor yemeklerin ayrışması falan gerekirken tozda bu sorun yok.

Evet öyle dediklerime uy yeter. Bir de dips en zor göğüs antrenmanı olabilir ki ileri seviye antrenman olup kasa keskinlik vermek icindir. Sana tavsiye etmiyorum şuan aşamada.

Öyle proteini sabah yedim, akşam antrenman yaptım, sabah yediğim protein boşa gitti diye bir olay yok. Önemli olan tüm günün toplamı, şu saat bu saat değil. Sen günlük makronu gün sonuna kadar al yeter. Bu kadar detayın içinde boğulup basit bir işi zorlaştırmaya gerek yok. Siz profesyonel sporcu değilsiniz, doğal ve hobi olarak yapanlar için bunlar gereksiz detaylar.

Gün sonunda makrolarını tamamladığın sürece gün içinde istediğin zaman yiyebilirsin, sadece antrenmandan 1-2 saat önce yemek yeme işini bitir ki antrenman yaparken bir de sindirim olayı yormasın vücudunu. Dolu mideyle gitme yani antrenmana. Ufak atıştırmalık veya içecekler sıkıntı yaratmaz. İleri seviye bir sporcu değilsen, ki sorduğun sorulardan anladığım kadarıyla değilsin, protein tozuna gerek yok. Yeni başlayanlar bu protein tozuna sihirli toz gibi bakıyorlar da öyle bir şey yok. Ayrıca ülkedeki protein tozlarının bile kalitesi düşük, bitkisel protein karıştırıyorlar içine. Onu alacağına git yumurta al tavuk al, en azından içindeki proteinin kalitesi belli.

Geri
Yukarı