Vücudun Bazı Yerlerinin Kütlenmesi

Butschi

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, birkaç gündür bu sorunu yaşıyorum. Uzun süre oturup, ayağa kalktığım zaman eklem yerlerim kütlüyor. Oturmasam da elim veya ayağım kütlenebiliyor hareket ettirdiğim zaman. Bunun sonrasında herhangi bir ağrı yok, doktora da gideceğim. Yine de sormak istedim.

Spor yapmıyorum hiç, acaba hamlandığımdan olabilir mi?

Daha önce böyle birşey başına gelen var mı acaba? Biraz saçma açıklama oldu ama.

Hamlıktan oluyordur %90 ama benim gibi bu işi huy haline getirmemişsen tabi. Mesela ben parmaklarımı eklemlerimi kütletiyorum huy haline geldi ileride kireçlenme olur diyorlar ve hemşire arkadaşlarıma sorduğumda onlarda aynısını dedi ama istemsiz kütlüyorsa hamlıktandır hareketsiz bir yaşam tarzınız var sanırım ondandır.

Bende de ara sıra göğüs kafesimin ortası kütlüyor. Neden oluyor nasıl oluyor bir türlü anlamadım ve kütleyince de ağrı yapıyor.

Hamlıktan oluyordur %90 ama benim gibi bu işi huy haline getirmemişsen tabi. Mesela ben parmaklarımı eklemlerimi kütletiyorum huy haline geldi ileride kireçlenme olur diyorlar ve hemşire arkadaşlarıma sorduğumda onlarda aynısını dedi ama istemsiz kütlüyorsa hamlıktandır hareketsiz bir yaşam tarzınız var sanırım ondandır.

Aynen. İstemsiz kütletiyorum ve hareketsiz duruyorum baya :)

Spora başlayacağım artık :D

Arkadaşın dediği doğru, hamlıktan olabilir. Spor yapmanı tavsiye ederim, bende yeni başladım başlarda ilk iki üç hafta eziyet ama sonrasında ağrı olayı çok olmuyor, ayda 75 - 200 ₺ arasında çeşitli yerler var gidip günde 30 dakika yada 1 saat spor yapabilirsin. Ben sabah 8'den 9:30'a kadar yapıyorum her gün. Hafta sonları dinlenme amacı ile spora gitmiyorum.

Bir de hayvansal ürünlere pek önem göstermiyordum, artık ona da önem göstermeye başlayacağım. Süt, yoğurt, peynir, yumurta gibi şeyler yemiyorum bayadır.
Bende de ara sıra göğüs kafesimin ortası kütlüyor. Neden oluyor nasıl oluyor bir türlü anlamadım ve kütleyince de ağrı yapıyor.

O bana da oluyor ara sıra, anlamış değilim. Ağrı felan da olmuyor.

Alışkın olmayan hareketsizlik olduğunda bu olaylar daha çok olur. Kısaca düzenli hareketleriniz olursa daha azalır ve ağrınız ilerleyen zamanlarda olmaz.
Vitamin değerlerini 6/7 ayda bir kontrol ettirmekte de fayda var tabi.

Her şeyin başı hamlık. 2 3 aylık bir hareketsizlikten sonra eşya taşımaya kalktım bugün, şuraya yazarken bile parmaklarımı kontrol etmekte zorlanıyorum :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı