Vücudun sıcak basması ve kızarması

TeknoMahluk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu problem bende son 3 4 yıldır var. Yılın özellikle belli zamanları, mevsim geçişlerinde daha sık oluyor. Vücudum çok kolay ısınıyor; en ufak ani harekette, ortam normalin üstünde birazcık sıcak olsa bile, güneşe çıktığımda ve hatta heyecanlandığımda güldüğümde bile oluyor. Cildim birden yanmaya kızarmaya başlıyor ve baya canım da yanıyor, sırtıma bacaklarıma, göğüs bölgeme sanki saniyede yüzlerce bıçak batıyormuş gibi oluyor. Özellikle toplum içindeyken aşırı rahatsızlık veren ve hayat kalitesini düşüren bir durum. Bahsettiğim yerler ciddi şekilde kızarıyor ama işin garibi 10 15 dakika içerisinde kaybolup gidiyorlar sanki hiç olmamış gibi.
Bu durum yüzünden birçok kez farklı hastahanelere farklı kliniklere kendimi gösterdim ama gittiğim doktorlar nedense ya sebebini anlayamıyorlar ya da alerjidir deyip geçiştiriyorlar. Birkaç farklı alerji ilacı kullandım, faydalarını göremedim. Düzenli yediğim, kullandığım çoğu şeyi acaba bunun yüzünden midir diye ya kullanmayı bıraktım ya da değiştirdim ama hala çözemedim bunu.

Benzer bir durumu yaşamış olan arkadaşlar varsa önerilerinize açığım.

Panik atak gibi bir şeye benziyor ama yok öyle değil diyorsan bir şey diyemem. Türk doktorlarının egosu 100 milyon bilgisi 1 milyon etmez, önüne gelene idiyopatik deyip gönderiyorlar. Sana tavsiyem devlet hastanesinden çok fazla medet umma, gidebilirsen özel bir hastanede iyi bir hekime tedavi ol.

Panik atak gibi bir şeye benziyor ama yok öyle değil diyorsan bir şey diyemem. Türk doktorlarının egosu 100 milyon bilgisi 1 milyon etmez, önüne gelene idiyopatik deyip gönderiyorlar. Sana tavsiyem devlet hastanesinden çok fazla medet umma, gidebilirsen özel bir hastanede iyi bir hekime tedavi ol.
Pek zannetmiyorum ama evet psikolojik sebeplerden olabileceğini demişlerdi bana da. Bu aralar boşluk bulabilirsem bir kez daha gideceğim farklı bir hastahaneye. Daha da olmadı bir psikologa görüneceğim.

Pek zannetmiyorum ama evet psikolojik sebeplerden olabileceğini demişlerdi bana da. Bu aralar boşluk bulabilirsem bir kez daha gideceğim farklı bir hastahaneye. Daha da olmadı bir psikologa görüneceğim.
Türk doktorları anlamadığı her şeye psikolojik diyor haberin olsun. İyi bir doktora muayene olmadan psikoloji ilaçlarını asla alma, ben olmaz demiyorum sadece Türkiye'deki doktorlar ve yaptıkları ortada o yüzden söylüyorum. Geçmiş olsun.

Çok kalabalık ve kapalı alanlarda göğüs kısmında batmalar ve sıcaklama, daralma, terleme bende de oluyor. Lise dönemindeyken daha sık yaşıyordum, şu sıralar biraz etkisi azaldı. Ben doktora gittiğimde panik atak demişlerdi. Senin durumun daha garip geldi çünkü sıcaklığa bağlıymış gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı