Vücut geliştirme yapmak istiyorum ama bazı besinlere alerjim var

• Konuyu başlatan voca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 867

voca

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Vücut geliştirme yapmak istiyorum fakat yumurta, süt ve tavuğa alerjim var. Maddi durumum iyi hergün balık veya et yiyebilirim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gün balık yemenizi önermem, hele ki cıva içeriği yüksek balıkları. Alerjiniz sadece süte karşı mı yoksa tüm süt ürünlerine mi? Bunun dışında tüm protein ihtiyacını hayvansal gıdalardan almak zorunda değilsiniz, bir kısmını bakliyatlar, kuruyemişler gibi gıdalardan da alabilirsiniz.

Her gün balık yemenizi önermem, hele ki cıva içeriği yüksek balıkları. Alerjiniz sadece süte karşı mı yoksa tüm süt ürünlerine mi? Bunun dışında tüm protein ihtiyacını hayvansal gıdalardan almak zorunda değilsiniz, bir kısmını bakliyatlar, kuruyemişler gibi gıdalardan da alabilirsiniz.

Belirttiğim gibi yumurta süt ve tavuk. Sadece süt. Süt ürünleri değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Vücut geliştirme yapmak istiyorum fakat yumurta, süt ve tavuğa alerjim var. Maddi durumum iyi hergün balık veya et yiyebilirim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Dostum bende yapıyorum ve yumurtaya ve tavuga alerjin olması evet biraz kötü ama bu açığı kapatmak çok basit özellikle gaıner ve protein tozu kullanarak bu açığı kapatmak senin elinde.

Şöyle bi parantez açmak zorundayım gainer kullandıktan sonra senin vücudunun günlük alması protein karbonhidrat değeri belli biyerden sonra artacak ve gainer kullanmayı bırakırsan çok daha fazla yemek zorunda kalacaksın kasların oluştuktan sonra erimemesi için yeterli miktarda alamazsan kaslarından yakarsın sevgilerler . :)

Tavuk ve yumurta şart değil. İkisi de çok kaliteli protein kaynağı ancak alternatifler her zaman yazılabilir.

Atıyorum yumurtadaki açığı peynirle kapatırsın. Tavuktaki açığı kırmızı etle kapatırsın vs. Kalori ve protein, karbonhidrat hesabında yine açık kalıyorsa protein tozu ve ek takviyelere başlarsın.

Fitness sadece yüksek maliyetli beslenme (TR için) istiyor. Bunu farklı yollarla kapattığın ve karşıladığın sürece hiçbir sorun olmaz.

Tavuk ve yumurta şart değil. İkisi de çok kaliteli protein kaynağı ancak alternatifler her zaman yazılabilir.

Atıyorum yumurtadaki açığı peynirle kapatırsın. Tavuktaki açığı kırmızı etle kapatırsın vs. Kalori ve protein, karbonhidrat hesabında yine açık kalıyorsa protein tozu ve ek takviyelere başlarsın.

Fitness sadece yüksek maliyetli beslenme (TR için) istiyor. Bunu farklı yollarla kapattığın ve karşıladığın sürece hiçbir sorun olmaz.
ailem protein tozuna izin vermiyor.60 kiloyum günlük protein ihtiyacım nekadar ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı