Vücut nasıl geliştirilir?

Bu yaştayken barfikse önem ver bence hem boyuna etkili olur hemde ergenlik sonrası baya ekmeğini yersin. Şınav, squat, mekik gibi basit haraketler ile başlayabilirsin devamı gelir.

Daha çok küçüksün güce takılmana gerek yok, top oyna çocukluğunu yaşa 🥹
Sporun yaşı olmaz bence gayet ideal bir yaş başlangıç için.

Sporun yaşı olmaz bence gayet ideal bir yaş başlangıç için.
Kesinlikle katılıyorum sporun yaşı olmaz ve başlangıç için güzel bir yaş fakat anlatmaya çalıştığım şey sokakta futbol oynarken yırtılan eşofmanla eve dönmek, mahalleler arası maç, sokaktan geçen abilerin açtığı ortalar, yapılan haylazlıklar, saklambaç gibi şeylerin spordan daha fazla olduğunu söylemeye çalıştım.

Kesinlikle katılıyorum sporun yaşı olmaz ve başlangıç için güzel bir yaş fakat anlatmaya çalıştığım şey sokakta futbol oynarken yırtılan eşofmanla eve dönmek, mahalleler arası maç, sokaktan geçen abilerin açtığı ortalar, yapılan haylazlıklar, saklambaç gibi şeylerin spordan daha fazla olduğunu söylemeye çalıştım.
14'te şu anki neslin bunları bıraktığını düşünüyorum.

Bu yaşlarda vücut geliştirme yapmanı önermiyorum. Vücut geliştirme absürd ve sağlıksız bir spordur. Şu an senin psikolojin, vücudun bu strese mağruz kalmayı haketmiyor. Fonksiyonel sporlar yap. Çoğu bodybuilding efsanesinin spor kariyeri senin yaşlarında aikido, basketbol, karete vs. gibi sporlarla başlar.

Bu yaşlarda vücut geliştirme yapmanı önermiyorum. Vücut geliştirme absürt ve sağlıksız bir spordur. Şu an senin psikolojin, vücudun bu strese mağruz kalmayı hak etmiyor. Fonksiyonel sporlar yap. Çoğu bodybuilding efsanesinin spor kariyeri senin yaşlarında aikido, basketbol, karete vs. gibi sporlarla başlar.

Vücut geliştirme neden sağlıksız bana anlatır mısın merak ettim .

Yeni konular

Geri
Yukarı