Vücuttaki yağ oranını azaltmak

%25 çıktı hocam. Bu iyi mi? Birkaç cm fazla veya eksik olabilir.
1667922116609.png

İyi değil, fazla. Genetikle alakası da var, çok da doğru değil bunlar.
Benim de boyum 170-171, kilom 60, boynum 33-34, belim ise düz 70 vakumlu 59CM. Yağ oranım 8.
Spora gidip sağlıklı beslenme ile yağ oranımı azaltabilir miyim peki 4-5 ayda?

Arkadaşlar boyu 170 kilosu 55 biraz göbeği olan zayıf birisiyim. Yağlıyım yani. Yağlı bir vücuda sahibim ayak, bacak, kol olarak değil. Karın yani göbek ve yüz olarak. Çenemde yağ var bu da çene kemiklerimi belli etmiyor yani oval bir çenem var bu da yağdan. Yağ oranımı düşürmek istiyorum kısaca. Spora başlayacağım -kas, kol yani vücut çalışmak için gym- bu sayede sağlıklı beslenmeyi de aktif bir şekilde yapabilirsem en azından zinde kalırım. Yağ oranım kola, çikolata, yiyeceklerden ötürü olabilir. Bir de hafta içi her gün sabah kahvaltım simit, poğaça ve ayran ya da meyve suyu şeklinde oluyor bu da yağ yapıyor mu?
Skinny fatsin. Spora başla kalori fazlası oluştur sağlıklı beslen düzenli yaparsan düzelirsin.

Bilmiyorum nasıl ölççem?

Hocam böyle demeniz garip oldu benle alay mı ettiniz? Evet yaşım küçük 15 yaşındayım sağlıksız birisiyim bende bunu düzeltmek istiyorum.
Biraz yüzüne vurarak hırslanmanı istedim. İçten alaycıl bir ifade ile yazmadım ama.
Bunun formülü disiplin üzerine kurulu bir fiziksel aktivite bütünlüğü. Yani sık sık biyolojik kaslarını kullanman senin faydana olacaktır. Ya düzenli idmanını egzersizini yaparsın ya da hareketli bir işte çalışırsın, gibi gibi. Daha fazla örnek ve tavsiyede bulunabilirim ama bu belirtmiş olduğum mantaliteyi yakalamadan diğerlerini açıklamam mantıksız evlat.
Düşünüp uygularsan, devam edersen düzelirsin elbet

Biraz yüzüne vurarak hırslanmanı istedim. İçten alaycıl bir ifade ile yazmadım ama.
Bunun formülü disiplin üzerine kurulu bir fiziksel aktivite bütünlüğü. Yani sık sık biyolojik kaslarını kullanman senin faydana olacaktır. Ya düzenli idmanını egzersizini yaparsın ya da hareketli bir işte çalışırsın, gibi gibi. Daha fazla örnek ve tavsiyede bulunabilirim ama bu belirtmiş olduğum mantaliteyi yakalamadan diğerlerini açıklamam mantıksız evlat.
Düşünüp uygularsan, devam edersen düzelirsin elbet
Hocam ben spor salonuna gireyim sonra konu açarım burada gene :D Teşekkür ederim.

Hocam yani zayıflığıma göre göbek tabiki kötü gözüküyor. Enimde yok biraz en olsa et ve yağlar yayılacak fakat karına gidince sıkıntı oluyor. Yüzümdeki yağlarda geçirmeye çalışacağım, şanslıyım çok sorunlu değil yağlarım :D Bunada şükür, deneyeceğim abur cubur kesmeyi.
Hocam elbette kötü gözükür. Yağları eritmek için kilo vermeniz bununla beraber temiz kilo almanız gerek. Bunu 3 4 ay sonra bile azaldığını görürsünüz.

Yüzümde yağ birikiyor demiş muhtemelen yaşam tarzı veya genetiklerinden ötürü oldukça düşük kas kütlesine sahip. Arkadaş tamamen sağlıksız kanaatim. Toksik madde gibi.

Ya da efenim yaşı küçüktür vücudu oturmamıştır hormonları oturmamıştır vs vs.
Katılıyıorum hocam. Sadece toksik madde demek biraz ofansif ama bence geçmeyecek bir sorun değil.

Geri
Yukarı