Vulcan TUF Gaming 16GB (2x8GB) RAM nasıldır?

Kesinlikle doğru karar. Fazla FPS artışı olmaz ama faydasını da görürsünüz.

Çok bir FPS'ye ihtiyacım yok zaten. Mevcutta bu sistem ile CS:GO oynuyorum aktif olarak o da 300 -400 arası FPS veriyor. Monitör de 144Hz zaten yeterli benim için.
Sonuç olarak doların yükselmesini baz alırsak 549 TL'ye bence ileriye dönük bir karar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten 8+8 olmak üzere 16GB RAM sahibisiniz. Tavsiyem bu siparişinizi iptal etmeniz yönünde olacaktır. Maalesef umduğunuz gibi bir FPS artışı olmayacaktır. FPS artışı hiç mi olmaz? Elbette 5-10 FPS arası değişebilir, kullandığınız RAM' lerin markası aynı değil belki dual channel çalışmıyorlardır, bundan kaynaklı da FPS artışı yaşayabilirsiniz. 600 liranın karşılığını alabileceğiniz bir artış olmayacaktır.

Zaten 8+8 olmak üzere 16 GB RAM sahibisiniz. Tavsiyem bu siparişinizi iptal etmeniz yönünde olacaktır. Maalesef umduğunuz gibi bir FPS artışı olmayacaktır. FPS artışı hiç mi olmaz? Elbette 5-10 FPS arası değişebilir, kullandığınız RAM'lerin markası aynı değil belki Dual Channel çalışmıyorlardır, bundan kaynaklı da FPS artışı yaşayabilirsiniz. 600 liranın karşılığını alabileceğiniz bir artış olmayacaktır.

Cevabın için çok teşekkür ederim, yalnız eklemek isterim ki zaten FPS artışı çok beklemiyorum aktif olarak oynadığım oyunda FPS artışına ihtiyacım yok. İleriye dönük aldım diyebilirim yanlış bir karar mı? İleriye dönük olarak düşünmek.

@ömer gokkaya İleriye dönük bir tercih olduğunu düşünmüyorum. DDR4' ten DRR5' e geçmek ileriye dönük bir tercihtir. DDR4 RAM kullanırken, ufak avantajlar için tekrar DDR4 RAM almak çok mantıklı bir tercih gibi gelmiyor.

@ömer gokkaya ileriye dönük bir tercih olduğunu düşünmüyorum. DDR4'ten drr5'e geçmek ileriye dönük bir tercihtir. DDR4 RAM kullanırken, ufak avantajlar için tekrar DDR4 RAM almak çok mantıklı bir tercih gibi gelmiyor.

Aldım artık. Gelince denerim olmadı iade ederim diyeceğim fakat DDR5 desteklemiyor anakartım maalesef.

@ömer gokkaya ürünü açmadan geri gönderin. Aldığınız yer ile görüşürüp vazgeçtiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. DDR5 sadece bir örnekti, gerçek anlamda söylemedim. Hatta şöyle söyleyeyim, single channel 8 GB DDR4 RAM' in yanına aynı markanın aynı ürününü taktım. Dual channel ile beklediğim performansı elde edemedim. Kağıt üzerinde olduğu gibi olmuyor maalesef her şey. Kaldı ki siz zaten dual channel' a muhtemelen sahipsiniz. Benim tercihim iade etmenizden yana. Yeni bir konu açıp, diğer arkadaşların da bu konu hakkındaki fikirlerini alabilirsiniz.

@ömer gokkaya ürünü açmadan geri gönderin. Aldığınız yer ile görüşürüp vazgeçtiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. DDR5 sadece bir örnekti, gerçek anlamda söylemedim. Hatta şöyle söyleyeyim, Single Channel 8 GB DDR4 RAM'in yanına aynı markanın aynı ürününü taktım. Dual Channel ile beklediğim performansı elde edemedim. Kağıt üzerinde olduğu gibi olmuyor maalesef her şey. Kaldı ki siz zaten Dual Channel'a muhtemelen sahipsiniz. Benim tercihim iade etmenizden yana. Yeni bir konu açıp, diğer arkadaşların da bu konu hakkındaki fikirlerini alabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Anakartım : Z270 SLİ PLUS

İşlemcim : i7 6700 3.4 GHZ

Demişsin ya çok yüksek farklar değil diye;

Biri 2333 MHZ
Diğeri 3200 MHZ
Fark Var Diye Aldım Ama İnşallah Yanlış Yapmamışımdır :/
Zaten aynı frekans ve aynı gecikme değerlerine ayarlamazsan çalışmazlar. Anakartın 3000 MHz desteklediğinden dolayı bu RAM'leri takıp kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı