İnceleme VXE R1 Pro

Merhaba değerli hocalarım. Bugün elime ulaşan ve çocuk gibi mutlu olmama sebep olan ürün; VXE R1 Pro modelini inceleyeceğim. Bundan önceki kullandıgım fare Glorious'un model o Pro modeliydi. Ancak hem sorunlu gelmesi hem de begenmediğim için iade edip pek düşünmeden VXE R1 Pro aldım.

• VXE R1 Pro özellikleri:
  • Sensör: PAW3395.
  • Polling rate 125-4000Hz (dongle olmadan en fazla 1000Hz alınabiliyor)
  • Ağırlık: 48g (diğer modeller arasındaki en hafifi)
  • Pil: 250mAh.
  • Boyut: 120.6*64*37.8mm (121-64-38 elo shape verilerine göre)
  • Smart Speed destekli.
  • Bağlantı: Sadece kablo ve dongle kablosuz olarak kullanılabiliyor. Bluetooth özelliği R1 SE ve R1 modellerinde mevcut.
  • Micro switch: Huano.
  • Mcu: Nordic 52840.

• İlk olarak kutudan: Dongle, dongle uzatma ve aynı zamanda şarj kablosu, grip tape, yedek skatez ve ürünün kendisi çıkıyor.

• Malzeme kalitesi olarak beni kesinlikte çok fazla tatmin etti diyebilirim. Alışıla gelmiş bir yüzeyi yok o yüzden biraz tuhaf gelebilir ancak kısa zamanda alışılabilir bir şey. Benzetecek olursam Rival 600 ile benzediğini söyleyebilirim. Ancak Rival 600'deki kadar abartılı değil.

• Bir ucu USB diğer ucu Type-C olan kablosu hem dongle uzatma olarak kullanılırken hem de fareyi şarj etmek için kullanılıyor.

IMG_5456.jpg

• Farenin tekerleği ne çok tırtıklı ne de pürüzsüz, tam kıvamı diyebilirim. Silikon kaliteside şu ana kadar kullandıgım fareler arasındaki en iyisi olabilir.

IMG_5461.jpg

• RGB olmadıgı için hem sade ve hoş bir tasarımı var hem de batarya süresi uzun.

• Tasarım ve shape olarak çok hoşuma gitti. Başta Dragonfly F1 Pro ile bu ürün arasında kalmıştım ancak aralarında teknik olarak fark olmadıgını ögrenince buna yöneldim. Shape olarak elime tam uyumlu diyebilirim. Uzunluk olarak 18cm genişlik olarak 8cm boyutunda bir elim var. Click tuşlarının oldugu bölge hafif çukurlu oldugundan parmaklar çok rahat ediyor. Bundan önceki kullandıgım SteelSeries Aerox 3 modeli ile shape olarak az çok benzer o yüzden elime uyumlu olacağından emindim. Ancak tek farkı Aerox 3, 3cm daha geniş ancak dikkatli birisi değilseniz bu farkı anlamanız zordur.

IMG_5457.jpg
IMG_5459.jpg

• Düğme sayısı olarak Click tuşlarını saymazsam ileri ve geri olacak şekilde 2 tuş var. DPI tuşu ürünün taban bölgesine yerleştirilmiş bu yüzden oyun oynarken hızlı olarak DPI değiştirmeyi olanaksız bırakıyor. Bunu göz önünde bulundurarak alın derim.

IMG_5460.jpg

• Mouse pad kayganlıgı çok iyi! Mouse pad olarak klassegear Pro kanagawa modelini kullanıyorum incelemem de mevcut en aşağıya linkini bırakırım. Skatezleri oldukca başarılı ancak nedense Glorious Model O Pro skatez bakımından daha iyiydi gibi hatırlıyorum. Belki yanlış hatırlıyorumdur.

• Tıklama hissiyatı oldukca başarılı. Ancak Aerox 3 tıklama hafifliği olarak bir tık önde benim için. Glorious Model O Pro ise aralarındaki en kötü Click hissiyatı veren ürün oldu benim için. Tekerlekteki basımı Aerox 3 ve Glorious Model O Pro'ya göre biraz daha sert ancak çok kullanan birisi değilseniz önemsemenize gerek yok, sert dediğime bakmayın Aerox 3 ve model o Pro ürünleri arasında biraz daha sert. Tıklama sesi normal derecede, ne yüksek ne sessiz.

Click sesi videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Fareyi VGN'in "v hub" yazılımı üzerinden kontrol edebiliyoruz.

Ekran görüntüsü 2024-05-03 182238.png

• Tutuş şekli olarak genelde alanlar claw grip kullananlar oluyor. Ben fingertip grip ile claw grip arası bir tutuş kullanıyorum. Elime oldukca iyi oturdu.

1714753624415.png
1714753629594.png

1714753640666.png

İncelemem bu kadardı sevgili hocalarım. Eger yanlış, hatalı, eksik bir yer olduysa affola. Yorumda belirtirseniz Glorious Model O Pro için yapacağım incelemede düzeltirim. Genel olarak ürüne puanım 10/10. galiba bu puanı sadece mouse Pad'de vermiştim. Ben ürünü 2, 200₺ ye Wraith üzerinden aldım. Kargoya verildikten ertesi günü yani bugün elime ulaştı.

Son düzenleme:
Hocam bende de aynı mouse var çok memnunum 2 aydır kullanıyorum ve iyi ki almışım dedirdi. Hocam bir de bir sorum var. Fotoğraflardaki figürleri nereden aldınız?

Reklam olarak algılanacağından dolayı söyleyemem. DC verin oradan yazayım.

Geri
Yukarı