W10 Format sonrası sistem yavaşladı

turko4444

Centipat
Sistemimi şubat ayında toplamıştım ve bu zamana kadar son derece hızlıydı. Bazı yazılımlar satın aldığım için temiz format atıp bu yazılımları ondan sonra yüklemeyi düşündüm, Windows kurulumundan sonra bilgisayar epey yavaşladı. Değişen programlar ise Bitdefender'in yerine Kasper, Office 2019, Aida64. Ayrıca Technopat'in verdiği linkten 2004 sürümünü yükledim. Kesinlikle oyun falan yüklü değil sadece intenete girmek için kullanıyorum.

Donanım:
Ryzen 5 3600, B450 Tomahawk Max, Corsair (8x2) 16 GB RAM, AMD RX 550 ekran kartı, Evo 860 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows update ve sürücü güncellemelerini eksiksiz yapın.
Microsoft topladığı veri hizmetlerini kapatın.
Bağlantıdaki 1. ve 2. yöntemleri uygulayın.
Ayrıca 8. yöntemdeki uygulamanın Sistem ayarlama seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Screenshot_6.png
Başlangıçta açılan uygulamaları azaltmanızı da öneririm. Sistem çok iyi olsa bile, uygulamalar iyi optimize edilmediğinden saçma sorunlar yaşatabiliyor.

Animasyonları ve saydamlığı kapatmak daha akıcı bir görünüm sağlıyor.
Kod:
Başlat > Ayarlar > Erişim kolaylığı > Monitör

Screenshot_5.png

Son düzenleme:
Windows'u yanlış kurmuş olabilirsin
Nasıl yani?
Bunu okumuştum benim ki bundan farklı :)
Ayrıca 8. yöntemdeki uygulamanın Sistem ayarlama seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Başlangıçta açılan uygulamaları azaltmanızı da öneririm. Sistem çok iyi olsa bile, uygulamalar iyi optimize edilmediğinden saçma sorunlar yaşatabiliyor.

Kod:

Eki Görüntüle 579989
Tamam uyguluyorum.

Kod:

Eki Görüntüle 579989
Monitör kısmındaki ayar sayfaların yüklenmesini yarı yarıya hızlandırdı, şaşılacak bir şey :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı