Wacatac.b!ml trojan virüsü

Leuna

Centipat
image.png

İnternetten yaptığım araştırmalara göre bir kısım false-positive derken bir kısım keylogger olduğundan bahsediyor. Hemen kaldırıp tarama yaptım. Durduk yere biraz işkillendirdi açıkçası. Şu ana kadar yaptıklarım;

- CMD üzerinden ' mrt ' ile tarama yapıldı.
- Tekrardan Windows Defender üzerinden başka bulacak mı diye tam tarama yaptım.

Bunlarda bir sıkıntı gözükmüyor. Şu anda Malwarebytes taraması yapıyorum, bittikten sonra Kaspersky taramasıda yapacağım. Ek olarak yapmam gereken bir şey var mıdır? Ve bu dosya aslında nedir bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda !ml olduğu için machine learning anlamına geliyor. Yani false-positive ihtimali yüksek. Ama virüs olma ihtimali de var. İndirdiğiniz kaynak güvenilir ise muhtemelen false-positive dosyadır.

Sonunda !ml olduğu için machine learning anlamına geliyor. Yani false-positive ihtimali yüksek. Ama virüs olma ihtimali de var. İndirdiğiniz kaynak güvenilir ise muhtemelen false-positive dosyadır.

Hocam bilgi için teşekkür ederim. Asıl sorun şu ki yaklaşık 1+ haftadır internetten yükleme bile yapmıyorum, bugün durduk yere bildirimi geldi. Dosya içeriğine baktığım vakit twitter gibi platformların resim pngleri vardı dosya içinde. Hangi uygulamaya ait olduğunu çözemedim fakat açılmış bir konuda Opera GX virüsü olarak belirtilmiş.

Malwarebytes + Kaspersky tam tarama sonucunda hiçbir şey çıkmadı. Sanırım false-positive olduğu neredeyse kesinleşmiş oldu. Yine de sormuş olayım tekrardan yapmam gereken bir şey var mı?

Son düzenleme:
Hocam bilgi için teşekkür ederim. Asıl sorun şu ki yaklaşık 1+ haftadır internetten yükleme bile yapmıyorum, bugün durduk yere bildirimi geldi. Dosya içeriğine baktığım vakit twitter gibi platformların resim pngleri vardı dosya içinde. Hangi uygulamaya ait olduğunu çözemedim fakat açılmış bir konuda Opera GX virüsü olarak belirtilmiş.

Malwarebytes + Kaspersky tam tarama sonucunda hiçbir şey çıkmadı. Sanırım false-positive olduğu neredeyse kesinleşmiş oldu. Yine de sormuş olayım tekrardan yapmam gereken bir şey var mı?
Herhangi bir şey çıkmadıysa problem yok demektir dostum. İçin rahat olabilir.
Sessiz kurulum olarak piyasada bulunan exeleri bile antivirüs programları virüs olarak algılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı