Wacatac.H!ML Virüsü Nasıl Silinir?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Windows tehditler bulundu uyarısı verdikten sonra "Eylemleri başlat" seçeneğini seçmeme rağmen hiçbir şey olmuyor. Her taramada "Tehditler bulundu. Önerilen işlemleri başlatın." diyor.
Malwarebytes programı ile tarattım ve karantinaya aldım. Ardından programı sildim ve hiçbir şey düzelmedi. Format atmak istemiyorum.

Bu virüsü nasıl silebilirim?

Screenshot_2.png Screenshot_1.png

Malwarebytes adlı programı indirip tam tarama yapın.

Karantina da ise o etkisiz hale gelmiştir. Bende de trojan bulaşmıştı Kaspersky ile kaldırdım. Fakat trojan Windows ayarlarını değiştirdiği için zorunlu format atmıştım.

Malwarebytes adlı programı indirip tam tarama yapın.
Programda "tam tarama" gibi bir seçenek yok. Sadece "tarama" var ve ikinci kez yapıyorum.

Karantina da ise o etkisiz hale gelmiştir. Bende de trojan bulaşmıştı Kaspersky ile kaldırdım. Fakat trojan Windows ayarlarını değiştirdiği için zorunlu format atmıştım.
Etkisiz hale geldiyse neden Windows tehdit uyarısı versin ki?

Programda "tam tarama" gibi bir seçenek yok. Sadece "tarama" var ve ikinci kez yapıyorum.
Kaspersky adlı programı indirip tarama yapın

Windows defender çevrimdışı tarama yapın.

Kaspersky adlı programı indirip tarama yapın

Windows defender çevrimdışı tarama yapın.
Kaspersky ile tam tarama yaptığımda herhangi bir tehdit bulunmadı. Windows defender çevrimdışı taramada da tehdit bulunmadı. Kaspersky programını sildikten sonra Windows tehdit uyarısı vermeye başladı. Hızlı tarama yaptığımda virüs bulunmadı diyor fakat aşağıya bıraktığım görselde "Eylem gerekiyor" diyor. Eylem seçeneklerinde "Karantinaya al" veya "Kaldır" seçenekleri de bir işe yaramıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

image.png

Kaspersky ile tam tarama yaptığımda herhangi bir tehdit bulunmadı. Windows defender çevrimdışı taramada da tehdit bulunmadı. Kaspersky programını sildikten sonra Windows tehdit uyarısı vermeye başladı. Hızlı tarama yaptığımda virüs bulunmadı diyor fakat aşağıya bıraktığım görselde "Eylem gerekiyor" diyor. Eylem seçeneklerinde "Karantinaya al" veya "Kaldır" seçenekleri de bir işe yaramıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Eki Görüntüle 1564857
Kaldırı seçin. Seçtikten sonra ekran görüntüsü atın.

Geri
Yukarı