Çözüldü Walliant 1.0.0.1 nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Aynı virüs arkadaşımda da var Kaspersky Malwarebytes ile denedik.

• HKEY_CURRENT_UserName\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Walliant.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASAPI32.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Wow6432Node\Microsoft\Tracing\walliant_RASMANCS.

Kayıt defterinden bu dizinlerde dosya varsa silmeyi deneyin.
Aynı virüs arkadaşımda da var Kaspersky Malwarebytes ile denedik.

• HKEY_CURRENT_UserName\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{E72E2194-F430-4F4A-A262-1C8FF081B3A5}_is1.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Walliant.

Çözüm

Çok teşekkür ederim hocam çözdük sayende.

PC'mde Walliant 1.0.0.1 adlı uygulama belirdi. Virüs olduğu şüphesine düştüm. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Abi ben oyun indirmeye çalışırken bunu indirildiğini gördüm dediklerinizi yapmaya çalıştım bir sürü şey okudum virüs programları kurdum ama yanlışlıkla sanırım bu dediğiniz uzantılara yetki verdim ve bilgisayarım kapandı açıldığında bir seçenek belirleyiniz yazıyordu Windows 10 bu arada sonra sıfırlamayı denedim olmadı şimdi böyle kaldı bundan önce tüm tarayıcı geçmişimi sildim ve bilgisayar yeniydi çok fazla çalınacak ya da tehdit edilecek bilgi yoktu ama şu an açılmıyor çok korkuyorum hani IP adresi üzerinden suç işleyebiliyorlarmış bilgisayarcıya götüreceğiz ama eğer benim yüzümden ailem adına bir suç falan işlenirse çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Abi ben oyun indirmeye çalışırken bunu indirildiğini gördüm dediklerinizi yapmaya çalıştım bir sürü şey okudum virüs programları kurdum ama yanlışlıkla sanırım bu dediğiniz uzantılara yetki verdim ve bilgisayarım kapandı açıldığında bir seçenek belirleyiniz yazıyordu Windows 10 bu arada sonra sıfırlamayı denedim olmadı şimdi böyle kaldı bundan önce tüm tarayıcı geçmişimi sildim ve bilgisayar yeniydi çok fazla çalınacak ya da tehdit edilecek bilgi yoktu ama şu an açılmıyor çok korkuyorum hani IP adresi üzerinden suç işleyebiliyorlarmış bilgisayarcıya götüreceğiz ama eğer benim yüzümden ailem adına bir suç falan işlenirse çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?

IP adresinden suç işleme diye bir olay daha önce duymadım ama PC'nin internet bağlantısını kes. Herhangi bir şey olursa modem loglarından incelerler ve bir şey olmadığını anlarlar. Bilgisayar açıldığında yazan şeyin/şeylerin resmini atabilir misin?

Geri
Yukarı