Wallpaper Engine ekran kartı ömrünü kısaltır mı?

Cihat Sarsılmaz

Centipat
Daha fazla  
Daha demin Wallpaper Engine aldım ve birkaç wallpaper kurdum. Bunların bir tanesi ekran kartını %90 diğerleri ise ortalama %37 kullanıyor. Ekran kartı sıcaklığı %48'den düşmüyor. Ekran kartının ömrünü kısaltır mı bu uygulama ya da zarar verir mi?

Sistem.
Ryzen 3 3200G.
RAM 16 GB RAM.
RX 570 8 GB.
240GB SSD.
1TB HDD.

Sıcaklık değerlerini iyi kontrol et. Onun haricinde herhangi bir zararı olmaz.

Sıcaklık değerlerini iyi kontrol et. Onun haricinde herhangi bir zararı olmaz.

Görev Yöneticisi'nden bakıyorum %48 %50 falan oluyor ana ekrana gelir gelmez anlamadım direkt oluyor ama fazla geldi boş ta olmasına rağmen.

Görev Yöneticisi'nden bakıyorum %48 %50 falan oluyor ana ekrana gelir gelmez anlamadım direkt oluyor ama fazla geldi boş ta olmasına rağmen.

Boşta ekran kartı fan açıyor bir de bence sıkıntı bu.

İade edeyim mi hocam.

Size kalmış, ben buna çözüm olarak direkt duvar kağıdı indirmek yerine aynı duvar kağıdını videoya dönüştürüp öyle oynatıyorum, o zaman kullanım değeri de çok düşük oluyor ekranda oynayan şey video olduğundan dolayı.

Size kalmış, ben buna çözüm olarak direkt duvar kâğıdı indirmek yerine aynı duvar kâğıdını videoya dönüştürüp öyle oynatıyorum, o zaman kullanım değeri de çok düşük oluyor ekranda oynayan şey video olduğundan dolayı.

Görüntü olarak iyi de boşta fan açacak da bir şey yok hareketli olup olmaması umurumda değil zaten duvar kâğıtları güzel diye almıştım başka bir taktik buldum sevdiklerimi alıp masaüstünü boşaltıp SS alıp onu wallpaper yapacağım bu şekilde hem güzel wallpaper hem de %0 kullanımımda ekran kartım olacak teşekkürler herkese.

Görüntü olarak iyi de boşta fan açacak da bir şey yok hareketli olup olmaması umurumda değil zaten duvar kâğıtları güzel diye almıştım başka bir taktik buldum sevdiklerimi alıp masaüstünü boşaltıp SS alıp onu wallpaper yapacağım bu şekilde hem güzel wallpaper hem de %0 kullanımımda ekran kartım olacak teşekkürler herkese.

Fanın çalışması ekran kartı kullanımı ısı artmadıkça bir hiç oyun oynarken kapatırsın gerek yok iadeye.

Geri
Yukarı