Çözüldü Wallpaper Engine kullanmak sistem performansını düşürür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

techno2004

Picopat
Arkadaşlar, Wallpaper Engine kullanıyorum. Arka planda RGB ışıklı efsane bir duvarkağıdı var. Duvar kağıdı RGB aydınlatmalı yani renk değiştiriyor. Sizlere sorum performans düsürümü? Yani kullanmaya devam edeyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Düşürür. Onu da arkada çalışan bir oyun gibi düşünebilirsiniz. Animasyonları renderlamak için ekran kartı ve işlemcinizi kullanıyor. MSI Afterburner üzerinden bakarsanız görürsünüz zaten. Ek olarak çok fazla bir düşüş olmaz.
Düşürür ama çok değil. Hareketli duvar kağıtları, hareketsiz duvar kağıtlarına göre daha çok performans düşürür. Size önerim, oyunlara girerken Wallpaper Engine'i kapatmanız.

Hocam eğer güzel bir sisteminiz varsa farkı anlamazsınız. Ayarlardan grafikleri kısabilirsiniz. Eğer kötü bir sisteminiz varsa arkada kullanın oyuna falan girerken kapatır girersiniz.

Arkadaşlar, Wallpaper Engine kullanıyorum. Arka planda RGB ışıklı efsane bir duvarkağıdı var. Duvar kağıdı RGB aydınlatmalı yani renk değiştiriyor. Sizlere sorum performans düsürümü? Yani kullanmaya devam edeyim mi?

Alt Tab'larda ve PC açılışında sıkıntı çıkarabilir FPS olarak 1 2 FPS düşürebilir.

Performansi cok dusurmez ama arka planda sonucta hareketli ve RGB'li bir wallpaper olunca parcalar masaustundeyken kullanim oranlari hareketsiz RGB'siz Wallpaper'lara gore yuksek olacaktir.

Kullanmış biri olarak söylüyorum. Sen Google vs. tam ekranda başka bir iş yaparken arka plan hareketsiz kalıyor, donuyor. Kısaca, hareketsiz wallpaper oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı