Warface Nasıldır ?

Oyunu uzun bir süre oynadım. Türkiye sunucusundan uzak durun yeterli. Avrupa'da neredeyse hile yok. Fanboy diyeceksiniz ancak düşük ayarlarda bile grafikler güzel görünüyor. Seslendirmelerinin de Türkçe olması ayrı hava katıyor.

Bu oyunun bağımlısı olmasam ilişkimi keserim anında. Diğer oyunlarda etmediğim küfürleri bu oyunda ediyorum. Warface'nin adını Lagface olarak değiştirseler yerinde olur. Ben bu kadar lagı başka bir oyunda görmedim. Aylardır belirtiliyor yönetime karşı ama sorun devam ediyor hala. Takılmalar bazen öyle yoğun ve uzun süreli oluyor ki, mouseyi kırmamak elde değil. Lag yüzünden adam öldürülemiyor, lag yüzünden basitçe ölünüyor. Oyun zevkinin içine ediyor. Net hızı ve pc donanımlarıyla alakası yok, elin ABDlisi, İngiltere'de olanı da, her oyuncu bundan şikayetçi. Adamda GTX 980 ekran kartı ve diğer donanımların da yüksek olduğu pc var, net hızına zaten diyecek yok, oyunda lag ile uğraşıyor. Crysis ile itibarı tavan yapan Crytek, Warface ile berbat bir görüntü sergiliyor.

En büyük sorun lag ama başka sorunlar da var. Bugları geçiyorum. Hile mesela. FairFight anti-hile yazılımı gelmişti geçen aylarda oyuna ama hileleri ortadan kaldıramadı. Hile yazılımcılar anında çare üretiyor. Sadece banlananları ekranın yukarısında gösteriyor FairFight.

Oyundaki sorunlar gerçekten can sıkıcı. Lag, bug, hile, aylardır hep diyorum, bu sefer de düzelmezse bırakacam bu oyunu, düzelmiyor, yeni haritalar falan geliyor, yine de bırakamadım, Warface'ye devam (Pc toplayınca kesin bırakırım).

Birçok oyuncunun şikayet ettiği diğer konu da fiyat politikası, ama ben ona takılmıyorum. Adamlar para kazanacak elbette. Aylık 50 lira yükleyip de Mega Bonus Paketi ve diğer eşyaları almak sorun değil. Oyundan zevk alındıktan sonra 50 lira hiçbir şey. Ben toplam iki ay oyun kredisi almıştım. Bu aralar para yatırmayı da düşünmüyorum. Ben pc toplayasıya kadar Warface kendini düzeltti düzeltti, düzeltmezse aklımda olan başka bir oyunu satın alıp keyfime bakarım.

Artık Warface'ye karşı fikrim değişti. Adam 2 elit silah satın alıp ortalıkta adam bırakmıyor. Benim şikayetim bu değil, adam tabii para ödemiş üstünlük olacak. Ancak bu üstünlük fazla. Hileler Avrupa sunucusunda bile arttı. Bir kere arkadaşla yeni doğmuşken öldük. Adamın öldürdüğü yer oldukça uzak ve duvar arkası. Hileler çok arttınca bende sildim ve bir daha oyunun yüzüne bakmadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı