Warframe Karakter Seçiminde Oyun Kapanıyor

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Warframe hesabımı bugün açtım. İlk baştaki karakter seçme yerinde karakterimi seçip onayla dedikten sonra oyun kapanıyor. Ne yapsam çözüm bulamadım. Oyunu İngilizce olarak başlattım, client üzerinden dosyaları doğruladım falan filan. Oyun her seferinde kapanıyor. Oyunu Steam üzerinden oynuyorum.

a.png

1.netframework, adındaki tüm uygulamaları kaldırın tekrar kurun. Download .NET Framework 4.7.2 | Free official downloads

2.https://support.microsoft.com/tr-tr/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx DirectX güncellemeni yap.

3.Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Aug 2020) Download bilgisayarında yüklü olan tüm Visual C+ sürümlerini kaldırıp tekrar tek seferde buradan yükle.

4.Windows güncellemelerini kontrol et.

Sorun genelde DirectX tabanlı olabiliyor yine de sırasıyla yazdıklarımı denemeni tavsiye ederim, iyi forumlar.

PC'yi yeniden başlatmayı dene bende de CS:GO'da oluyordu bir tuşa basınca direk atıyordu.
Değişen bir şey olmadı.
1.netframework, adındaki tüm uygulamaları kaldırın tekrar kurun. Download .NET Framework 4.7.2 | Free official downloads

2.https://support.microsoft.com/tr-tr/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx DirectX güncellemeni yap.

3.Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Aug 2020) Download bilgisayarında yüklü olan tüm Visual C+ sürümlerini kaldırıp tekrar tek seferde buradan yükle.

4.Windows güncellemelerini kontrol et.

Sorun genelde DirectX tabanlı olabiliyor yine de sırasıyla yazdıklarımı denemeni tavsiye ederim, iyi forumlar.
Windows güncellemelerim tam. DirectX sürümüm güncel. Şuan netframework ve Visual C++'ı silip tekrar yükleyeceğim. Geri dönüş yaparım.
@esirgen123 netframework dosyalarını silerken böyle bir uyarı veriyor. Ne yapmam gerek?
1607997270530.png

@esirgen123 Visual C++'ları sildim ve attığın linkten tekrar yükledim. .netframework dosyasını da indirdim lâkin zaten en güncel sürüme sahipmişim. Şuan Warframe'i sildim ve tekrar yüklüyorum. Gelişmeleri paylaşacağım.
Oyunu sildim yükledim. Dediğin tüm işlemleri yaptım. Lâkin değişen hiçbir şey olmadı. Belki sorun karakter seçim ekranındadır diyip o kısmı arkadaşıma geçirdim onun bilgisayarında ama bu sefer hesabıma giriş yaptığımda direkt kapanıyor. Gemiye atmıyor.

Değişen bir şey olmadı.

Windows güncellemelerim tam. DirectX sürümüm güncel. Şu an netframework ve Visual C++'ı silip tekrar yükleyeceğim. Geri dönüş yaparım.
@esirgen123 netframework dosyalarını silerken böyle bir uyarı veriyor. Ne yapmam gerek?
Eki Görüntüle 781159
@esirgen123 Visual C++'ları sildim ve attığın linkten tekrar yükledim. Netframework dosyasını da indirdim lâkin zaten en güncel sürüme sahipmişim. Şu an Warframe'i sildim ve tekrar yüklüyorum. Gelişmeleri paylaşacağım.
Oyunu sildim yükledim. Dediğin tüm işlemleri yaptım. Lâkin değişen hiçbir şey olmadı. Belki sorun karakter seçim ekranındadır deyip o kısmı arkadaşıma geçirdim onun bilgisayarında ama bu sefer hesabıma giriş yaptığımda direkt kapanıyor. Gemiye atmıyor.

Dosyaları öyle silmeyeceksin denetim masasından programlari sil demek istemiş sanırım.
Yanlışım varsa düzeltin @esirgen123.

Bilmem. Bende onun cevabını arıyorum. Sistemimin yetmeme gibi bir durumu yok.

Doğru imzanda yazıyormuş görmemişim pardon o zaman oyunda sıkıntı olabilir.
Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm Anakart: Gigabyte B450M-S2H RAM: Adata 2x8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D30 SSD: Gigabyte 240GB HDD: WD Blue 1TB 7200RPM WD10EZEX Ekran Kartı: Galax GeForce GTX1650 Super EX Kasa: Dark Diamond PRO PSU: Aerocool 500W VX PLUS Serisi Monitör: Acer XF240QS 165Hz 0.5ms Klavye: GamePower Ogre RGB Red Switch

Buradaki yüklü olan Visual C++ hepsini silip toplu yükleme paketini yükleyin sonra Windows güncelleme kontrolü yapın, DirectX son sürüm olsa bile güncellemeyi deneyin, Net. Framework 4.7.2 sürümünü yüklemeden önce silmeniz gerekli, Bu işlemleri yaptıktan sonra sonuçları bizimle paylaşın

Not: Bu yükleme işlemlerini düzgün yapmazsanız çalışan başka program ve oyunların stabil çalışmamasına neden olabilirsiniz lütfen dikkatli olunuz.

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı