Warzone 2.0 Battle.Net üzerinden açınca FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

ThePunisher90

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba ilginç bir problemle karşınızdayım. Sorunum şu şekilde oyunu Battle.Net üzerinden yükledim. Oyunda çok fazla FPS düşmesi ve stuttering problemi mevcut. Oynayabileceğim gibi değil. Fakat sinirle gidip bir de oyunu Steam'dan indirdim. Denediğimde ise hiçbir problem yaşamamaktaydım. Ne FPS düşmesi problemi var ne stuttering. Oyun çok güzel çalışıyor yağ gibi akıyordu. Battle.Net üzerinden ne zaman açsam bu kasma problemi oluyor oyunda. Sizde Steam üzerinden kullanın diyeceksiniz fakat Battle.Net üzerinde 4000 cp var. Battle Pass vs. almak istiyorum Steam'e aktarılmıyor Cp'ler. Bu sorunu yaşayan veya yardımcı olabilecek olan var mı acaba?

Sistemim:
MSI Gaming Z Trio RTX 3070.
Ryzen 7 R7 3700X.
B550 Gaming Carbon.
2x8 GB Corsair Vengeance RGB 3600 MHz RAM.
XPG SX8200 Pro 512 GB M.2 SSD.
2 TB Seagate Barracuda HDD.
Corsair RM 850 PSU.

İşletim sistemi olarak Windows 10 kullanıyorum. Bütün güncelleştirmeleri yaptım. Ekran kartı sürücüsüde güncel durumda.

Battle.Net üzerinden açtığımda oyunu işlemci sürekli 3525 MHz'de çalışıyor. 40 dereceden yukarıda çıkmıyor. Boşta zaten 37 derecede çalışıyor. Steam'da işlemci kullanımından yana bir problemim yok. Yağ gibi akıyor orada. Bu saçma sorunun çözümü nedir?

@Recep Baltaş hocam bir el atabilir misiniz rica etsem gerçekten çok değişik bir problem.

Son düzenleme:
Dikkat ettiğim diğer mesele de Battle.Net üzerinden girince oyuna İşlemci 3525 MHz'de çalışıyor sadece işlemciyi kullanmıyor. 40 derecelerde geziniyor sıcaklığı. Steam'da böyle bir problem yok mesela. @Recep Baltaş

Saçma gelecek ama bende de aynı sorun var.İmzamda sistemim mevcut ve Battle.net üzerinden oynuyorum aynı oyunu.İşlemci (5600x) kullanımı en fazla %5-7 oluyor ve ekran kartı (rtx 3080 12gb) hep %100 kullanılıyor (extreme ayarlarda ve 2k çözünürlükte).Ram kullanımı da çok düşük işlemci kullanımı da ve görüntüde ufak donmalar mevcut.
İnternette izlediğim videolarda aynı sisteme sahip kişilerde CPU kullanımı %35-45 aralığında olmasına rağmen bende çok düşük.Sizin işlemci kullanımınız ne düzeyde?
Dikkat ettiğim diğer mesele de Battle.Net üzerinden girince oyuna İşlemci 3525 MHz'de çalışıyor sadece işlemciyi kullanmıyor. 40 derecelerde geziniyor sıcaklığı. Steam'da böyle bir problem yok mesela. @Recep Baltaş

Bende de durum aynı işlemciyi kullanmıyor Battle.Net üzerinden açtığımda. Steam'da en ufak problem yaşamıyorum. Çok saçma ve ilginç gerçekten ben anlamadım.

Benim de Steam versiyonunda aynı problemler var Warzone değil de diğer oyun modlarında sıfır sıkıntı Ultra ayarlarda ama Battle royal girdiğimde en düşük ayarlara da çeksem stuttering problemi var ve aşırı can sıkıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı