Watch Dogs 2 İncelemem

Yeni çıkacak oyun bunlardan daha da kötü olacak. WD serisinin en iyi oyunu ilk oyunudur. Altında yatan güzel bir hikayesi vardır en azından. Yeni oyun zıplamalı kaçmalı garip bir oyun. Watch Dogs ile uyuşmuyor.

Hocam bence Ubisoft’un en büyük yaptığı hata Watch Dogs’u böyle çıkarması. Bazı insanlar var söylemeyeceğim GTA 5 ile karşılaştırıyor. Bence Assasin’S Creed ya da başka oyun oynanır Ubisoft’da.

Birebirden ziyade Mr. Robot'taki gibi isim değiştirerek gerçekte olan yöntemlerin benzerlerini kullanabilirlerdi.

Diğer oyunlarda drona binip süzülüyorduk değil mi? Hatta inşaat görevlisi olup millete çivi tabancasıyla sıkıyorduk falan :D
Çivi tabancasıyla sıkmanın zıplama ve kaçmayla ne alakası var ? Droneye binmek dışında uçuup kaçtığımız bir mekanik yok. Sadece inşaat işçisi ile uçabiliyoruz zaten.

Bir oyuna bu kadar gerçekçi yaklaşmak mantıklı değil. GTA 5 denilen oyunda da banka soyuyoruz tank sürüyoruz falan. Çok kötü denmiyor ona rağmen.

Bir oyuna bu kadar gerçekçi yaklaşmak mantıklı değil. GTA 5 denilen oyunda da banka soyuyoruz tank sürüyoruz falan.
Hocam ama açık dünya anlamında kötü, 2’yi oynamadım ama 1’de 3 tane araç sürüyorduk sadece. Hacker teması için oynuyoruz ama yapay zeka, görevler sıkıcı. GTA 5 ile karşılaştırılamaz bile aralarında çok fark var.

Not: Oyunu 20 TL'ye aldım.

İlk olarak oyunu almanın gereksiz olacağını düşünüyordum yani GTA 5'i para vermeden aldık, Watch Dogs 2'ye para verecektik ama çoğu kişi al dedi aldım.

1. Oynadım başlamaya, oyunun yapay zekası mutfak robotu gibi. Hiçbir şey görmüyor, duymuyor, vurmuyor,
  2. Oyunda paranın bir önemi yok. Yoldaki adamın bankasını hackleyebiliyoruz yani bir oyunda para önemli bir unsurdur.
  3. Hackleme teknikleri hiç gerçekçi değil, gerçek hayatta olmayan imkansız hack teknikleri var. Mesela telefonla kapının güvenliğine tutuyoruz kapı açılıyor.
  4. Görevleri hiç beğendim.
  5. Kostümleri çok saçma. Aynı şeyi tekrarlayıp duruyor kostümler boş.
  6. GTA 5 bedava verilmese alınır. Normalde alacaktım oyunu ama GTA 5'in ayağını yalar bu oyun. O yüzden 269 TL'lik oyunu 20 TL'ye bile saçma oluyor.

Puanım: 1/10.
Sonuç: İade ettim.
Parasına değer mi: Aslında bu benim umurumda değil çünkü iade ettim. Etmesem de değmezdi zaten. :D
1. Yapay zekası geliştirilebilir doğru.
2. Paranın nasıl önemi olabilir bu tür oyunlarda? GTA 5 hikaye modunda modifiye hariç para harcama gereksinimi hiç duymadım mesela. Buna katılmıyorum.
3. Bariz saçmalamışsın. Çünkü WATCH DOGS'un hikayesi bu. Oyunun içerisindeki dünyada her şey "ctOS" dedikleri bir veritabanına bağlı ve bu yüzden birçok cihazı, nesneyi kolaylıkla ele geçirebiliyorsun. Nasıl bir gerçeklik arıyorsun bunu anlamadım. Oyunu genel olarak GTA 5 ile kıyaslamışsın. GTA 5'inde tonla gerçek dışı olayları var. Sonuç olarak bu madde oyunu kötü yapmaz.
4. Görevler çok iyi değil evet. Bu yüzden oyunu bitirmedim zaten.
Onun dışında biraz ben ekleme yapayım. Açık dünya oyunlarında büyük bir harita bulunuyor ve bu haritada gezmek için araba kullanıyorsun. Yani bu kadar önemli bir işlevin bu kadar kötü bir şeye dönüşmesi gerçekten hayret veriyor insana. Oyunda ilk defa arabaya bindiğimde şok oldum yani gerçekten berbat bir deneyimi var. Ne yalan söyleyeyim biraz da Sleeping Dogs'u andırıyor araba kullanımı.
Kısacası böyle yeni bir oyunun, gelecek vaad eden bir oyunun böyle bir kötü özelliği olmamalı. Diğer kötü yanları kabul edilebilir belki ama oyun içerisinde her zaman kullandığımız bir aracın / özelliğin böyle kötü olmaması gerekiyor.

Watch Dogs 1 her ne kadar eleştirilse de bir ağırlığı vardı. Temelleri daha çok gerçekçiliğe dayalıydı. Sıkılmadan, eğlenerek oynadığım bir oyundu ve hikayesi çok daha oturaklıydı.

Watch Dogs 2 ile birlikte cıvık bir oyun geldi. İyice gerçeklik dışına çıkıldı. Çoçuklar için çıkarılmış bir eğlence oyunu gibiydi. Vuruş hissiyatı ve silahlar rezaletti. İlk çıktığı zaman aldığım ve para verdiğime pişman olduğum bir oyundu.

Watch Dogs Legion ise gördüğüm kadarı ile olayı daha da abartıyor. Yolda öldürdüğünüz veya bayılttığınız insanları görünmez yapabiliyorsunuz. Aynı şekilde ajan sınıfında kullanılan araçta görünmez olabiliyor. Helikopter gibi drone'a birşey demiyorum bile. :D Saçmalık ötesi özellikler. Olumlu birçok yönü de mevcut. Fakat eksilerinden daha az. Yanılıyor olabilirim, çıkınca göreceğiz.

Hikayeye bakılmaksızın sadece eğlence amaçlı oynanacak bir seri oldu. Parası olan oynayıp deneyebilir, olmayan ise kesinlikle almaya yanaşmasın dediğim bir seri.

Hocam ama açık dünya anlamında kötü, 2’yi oynamadım ama 1’de 3 tane araç sürüyorduk sadece. Hacker teması için oynuyoruz ama yapay zeka, görevler sıkıcı. GTA 5 ile karşılaştırılamaz bile aralarında çok fark var.
Konuyu açan arkadaş GTA 5 ile kıyasladığı için öyle söylemiş. Arkasında Rockstar Games olduğu için karşılaştırılamaz bile zaten.
1. Yapay zekası geliştirilebilir doğru.
2. Paranın nasıl önemi olabilir bu tür oyunlarda? GTA 5 hikaye modunda modifiye hariç para harcama gereksinimi hiç duymadım mesela. Buna katılmıyorum.
3. Bariz saçmalamışsın. Çünkü WATCH DOGS'un hikayesi bu. Oyunun içerisindeki dünyada her şey "ctOS" dedikleri bir veritabanına bağlı ve bu yüzden birçok cihazı, nesneyi kolaylıkla ele geçirebiliyorsun. Nasıl bir gerçeklik arıyorsun bunu anlamadım. Oyunu genel olarak GTA 5 ile kıyaslamışsın. GTA 5'inde tonla gerçek dışı olayları var. Sonuç olarak bu madde oyunu kötü yapmaz.
4. Görevler çok iyi değil evet. Bu yüzden oyunu bitirmedim zaten.
Onun dışında biraz ben ekleme yapayım. Açık dünya oyunlarında büyük bir harita bulunuyor ve bu haritada gezmek için araba kullanıyorsun. Yani bu kadar önemli bir işlevin bu kadar kötü bir şeye dönüşmesi gerçekten hayret veriyor insana. Oyunda ilk defa arabaya bindiğimde şok oldum yani gerçekten berbat bir deneyimi var. Ne yalan söyleyeyim biraz da Sleeping Dogs'u andırıyor araba kullanımı.
Kısacası böyle yeni bir oyunun, gelecek vaad eden bir oyunun böyle bir kötü özelliği olmamalı. Diğer kötü yanları kabul edilebilir belki ama oyun içerisinde her zaman kullandığımız bir aracın / özelliğin böyle kötü olmaması gerekiyor.
İşte inceleme dediğin böyle olmalı. Hater değilsen neden sadece olumsuz özellikleri yazarsın ki? Konuyu açan arkadaş resmen çöp demiş. Biraz objektif olsaymış keşke. Olumlu ve olumsuz özellikleri yazıp sana hitap etmediğini söyleyebilirsin ama direk gömmüş oyunu. Watch Dogs fanı falan değilim ama hiç mantıklı olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı