Watch Dogs'ta 80-90 derece sıcaklık

İ5 2500K

Kilopat
Oyunda giriyorum direkt 80-90 dereceleri görüyor. Ve ekran kartından ritimli gibi cızırtı geliyor. Başka oyunda daha az cızırtı geliyor. Bu normal mi? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem hakkinda hicbir bilgi vermemissiniz. Detay paylasin lütfen.

AMD Ryzen 5 1600 AF.
ASUS Dual RX580 4 GB.
Corsair 8 GB 3000MHz RAM.
Hi-Level 240GB RAM.
ASUS Dragon B450M.
Cooler Master Elite V3 600W.
Cooler Master Master Case Pro 3.

Cızırtı dedipiniz Coil Whine sanırım.

Olabilir. Oyundan oyuna değişiyor, Ratty Catty'de hafif cızırtı var ama Watch Dogs'ta uçak gibi ritimli bir cızırtı geliyor. Ya servisine verip para iadesi yapmalarına rica etcem, (verirlerse GTX1660S ya da GTX1650S) vermezlerse tüketici heyete başvurup paramı geri alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rx 5500 xt kartım var, tiz bir cızırtı sesi bende de yapıyor. Oyunda takılma yok, sıcaklıklar normalin üstüne hiç çıkmıyor, FPS olması gerektiği gibi. Cızırtı her oyunda yapmıyor. Eski R9 270 kartım zorlansa dahi böyle bir ses çıkmıyordu. Coil whine sesi sanırım. Oyunun kısık sesli müziği açılınca duyulmuyor bile. Film izlerken zaten ses çıkarmıyor.
Bir sıkıntı çıkarır mı ileride? İnsan şüpheleniyor haliyle. Bilen varsa yazarsa bu sesin anlamı nedir, ekran kartının kısa ömürlü olup olmayacağını gösterir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı