Wattman Hatası Çözüm Önerisi

Yer
SAMSUN
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Bilişim Sistemleri
Arkadaşlar başlıkta belirtiğim ekran kartında Wattman hatası alanlara çözüm yolu sunuyorum. Yapmanız gerekenleri açık ve net anlatımı:

1. DDU ile güvenli modla başlat
2. DDU ile güvenli modla cihaz seçin kısmından ekran kartı seçin ve GPU seçin kısmından AMD seçiniz
3.Temizledikten sonra yeniden başlat tıklayınız.
4. İşlem bittikten sonra yeniden başlayacaktır bilgisayar.
5. AMD Catalyst Control Center indirin. ( https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-15-11-1-beta )
6. AMD Catalyst Control Center kurunuz. Kurduktan sonra bilgisayar yeniden başlatınız.
7. AMD Adrenalin 2019 Edition 19.7.5 Optional indirin. ( https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560 )
8. AMD Adrenalin 2019 Edition 19.7.5 Optional kurmayınız. Kabul Et ve Özel Yükle tıklayınız.
9. Yeni sürücüler kontrol ediyor yazısı gelecektir. Bu adımı özenle yapınız zira diğer adımların bir faydası olmayacaktır.
9. Resimde göründüğü gibi bir ekran olması gerekir veya Kur diye bir yazı olacaktır.

Amd Çözüm.png

10. İkisinden birini seçiniz ve resimde görüldüğü gibi işaretleri kaldırınız.

1565468146158.png

11. Kur seçip kurumu gerçekleştiriniz. İşlem 20 ile - 40 dakika arası süre bilir ve bu esnada ekranda kararma, gidip gelmeler olabilir.
12. Son olarak yükleme bittikten sonra Yeniden Başlat tıklayıp yeniden başlatınız ve işlem tamamlanmış olacaktır.

Kesin çözüm demiyorum bende yaşanan sıkıntı çözdü. Şu anlık sıkıntı olmadı olursa lütfen paylaşın kendi çözümümüzü ortaklaşa bulalım sorun yerine çözüm üreten olalım. İşe yarayan arkadaşlar lütfen beğenip paylaşsınlar diğer hatayı yaşan arkadaşlara da yardımcı olmak adına. Çünkü ben bu hatayla iki ay uğraştım. 18 GB'lık bir sürücü dosyası indirdim hiçbiri de olmadı maalesef son olarak böyle bir şey yapayım dedim ve işe yaramışa benziyor işe yaramayan arkadaşlar olabilir. Lütfen o arkadaşlardan ricam kötü yorum yapmak yerine çözüm üretmek adına sorunlarınızı net bir ifade ile anlatın çözüm bulalım. Ben bunu sadece kendim için değil bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlar için uğraşıp yapmaya çalıştım. Şimdiden sorunu yaşayan arkadaşlar ve yaşayacak olan arkadaşlar için bir umut İNŞALLAH olur diyorum.

Bir süre sonra tekrar hata verecektir, çözümü yok şu an.

Efendim İNŞALLAH vermez diyelim hemen kestirip atmak yerine. AMD ile sözlü ve telefon ile iletişime geçtiğimde bana bu sorunla ilgili bir bilgi veremediler ve sözleri bu konuda teknik ekibimiz uzun süredir çalışmakta olup mevcut sitemiz üzerinden periyodik olarak güncellemeleri takip etmemi ve yeni sürücü versiyonlarında bu sorun giderilmeye çalışılacağı söylendi ne kadar samimi olduklarını kestiremedim ama o zamana kadar idare etse bile bize yeter.

Yazınızı 32 sayfasını okudum ve hepsini denedim. Ama işe yaramadı maalesef ama çözüm yolu sıkıntı olduğu taktirde hiç sıkılmadan ve ümidimi yitirmeden bulmaya çalışacağım çünkü ben inanıyorum ki bizler bu işi başaracak yetenek ve gelişmiş bir seviyedeyiz.
Hala hata veriyor, düzelen bir şey yok. :)
Wattman hatası verirken PC geç açılıyor bir de, normalde 15 SN'de açılan PC 40-50 SN'de açılıyor ve Wattman hatası veriyor.
Denediniz mi efendim?

Efendim İNŞALLAH vermez diyelim hemen kestirip atmak yerine. AMD ile sözlü ve telefon ile iletişime geçtiğimde bana bu sorunla ilgili bir bilgi veremediler ve sözleri bu konuda teknik ekibimiz uzun süredir çalışmakta olup mevcut sitemiz üzerinden periyodik olarak güncellemeleri takip etmemi ve yeni sürücü versiyonlarında bu sorun giderilmeye çalışılacağı söylendi ne kadar samimi olduklarını kestiremedim ama o zamana kadar idare etse bile bize yeter.
Hocam umarım bir daha sorun yaşamazsınız. O AMD'nin standart cevabı ama kaç yıldır bir şey çözdükleri yok. Aynı sorunlar RX 5700 ve XT kartlarında da var.

Hocam umarım bir daha sorun yaşamazsınız. O AMD'nin standart cevabı ama kaç yıldır bir şey çözdükleri yok. Aynı sorunlar RX 5700 ve XT kartlarında da var.
Efendim bir şey diyemiyorum artık AMD'e çünkü ne söylediysem yanlış anlaşılıyor. AMD fakir dostu olsa da problemli bir yapı ve tecrübesi var. Sonuçta bu teknoloji onlara İNTEL'den geçti.

Yazınızı 32 sayfasını okudum ve hepsini denedim. Ama işe yaramadı maalesef ama çözüm yolu sıkıntı olduğu taktirde hiç sıkılmadan ve ümidimi yitirmeden bulmaya çalışacağım çünkü ben inanıyorum ki bizler bu işi başaracak yetenek ve gelişmiş bir seviyedeyiz.

Denediniz mi efendim?
Evet, sizden önce de çok denedim. Değişen bir şey yok. Önceden bir ara kendi kendine öyle düzelmişti. Sonra format attım PC'ye sonra tekrar başladı bu Wattman sorunu. PC açılırken bazen ekran birkaç saniyeliğine pembe renge dönüyor veya dediğim gibi olacağı zaman PC geç açılıyor.
Efendim bir şey diyemiyorum artık AMD'e çünkü ne söylediysem yanlış anlaşılıyor. AMD fakir dostu olsa da problemli bir yapı ve tecrübesi var. Sonuçta bu teknoloji onlara İNTEL'den geçti.
İşlemci olarak bence çok iyiler fakat GPU'da çok çok iyi diyemem, kartların TDP değerleri rakiplerine göre çok fazla, yazılımsal sorunları var. Üst segmentte kartlar hiç tutmuyor, Radeon VII veya VEGA'lar gibi.

Evet, sizden önce de çok denedim. Değişen bir şey yok. Önceden bir ara kendi kendine öyle düzelmişti. Sonra format attım PC'ye sonra tekrar başladı bu Wattman sorunu. PC açılırken bazen ekran birkaç saniyeliğine pembe renge dönüyor veya dediğim gibi olacağı zaman PC geç açılıyor.
Efendim bende açılırken hiç olmadı bilgisayarınızın sistem bilgisini paylaşa bilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı