Wayland Dizgileyicisi önerisi

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Wayland dizgileyicisi olarak GNOME'u tercih ediyordum ancak yaşadığım bazı sıkıntılardan başka bir dizgileyici kullanmak istedim. Sway'ı denedim ancak hem i3'ün fork'u hem de bir açık kaynak geliştiricisine yakışmayacak NVIDIA'ya karşı alınan çocukça hareketler ve hamlelerden sonra kullanmama kararı aldım. Wayland'ı geliştirenlerin örnek olsun diye yazdığı Weston'u denedim ve yaşadığım sıkıntıların çoğu gitmiş oldu ancak özellik bakımından çok kısıtlı. Bunun haricinde kullanabileceğim bir Wayland dizgileyicisi önerir misiniz?

dwl, Hyprland, laptopunuz varsa newm.

River'ı da denedim ancak hala sorunları vardı dwl gibi. Aralarında en iyisi sanırım Hyprland. Ayrıca GNOME Wayland'dan daha iyi bir deneyim yaşadım KDE Wayland ile. GNOME'da tam ekran problemleri yaşıyordum, KDE'de böyle bir sorun yok. Birkaç performans sıkıntısı yok değil yalnız. (KWin'den bahsediyorum)

Son düzenleme:
dwl, Hyprland, laptopunuz varsa newm.

River'ı da denedim ancak hala sorunları vardı dwl gibi. Aralarında en iyisi sanırım Hyprland. Ayrıca GNOME Wayland'dan daha iyi bir deneyim yaşadım KDE Wayland ile. GNOME'da tam ekran problemleri yaşıyordum, KDE'de böyle bir sorun yok. Birkaç performans sıkıntısı yok değil yalnız. (KWin'den bahsediyorum)
Tiling WM'lerden pek hoşlanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı