WD 3.5" 1TB Caviar Black Yavaşlama Sorunu

chnakt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, SSD kullanıyorum fakat daha önceden aldığım WD 3.5" 1TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB diski depolama olarak kullanmak istiyorum fakat çok yavaşladı. İçine dosya kopyalıyorum hızı artıp yavaşlıyor sürekli. Bütün bakım programlarını denedim neredeyse hiç sorun gözükmüyor. Biçimlendirdim en sonunda ama nafile yine aynı. Yapılacak bişey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim.Health bu şekilde

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,7 KB · Görüntüleme: 466
Hızın artıp yavaşlaması normal. Boyutu küçük dosyaların kopyalanması hızınızı yavaşlatacaktır. Büyük boyutta tek bir dosya kopyalamayı deneyin. Hızınızın sabit gitmesi gerekir.
Hız gene az ise ozaman HDD'yi başka sata portuna takıp deneyin.
Son mesajınızdan sonra diskte sorun olduğu gözüküyor.

Büyük boyutlu dosya denedim sabitlenmiyor hız sıfıra kadar inip çıkıyor.Garantisi bitti acaba tamir olur mu yada olsa bile fiyat açısından yenisini almak daha mı mantıklı olur?

Hızlı Biçimlendir seçeneğini kaldırıp biçimlendirmeyi denediniz mi? Biraz daha uzun sürer ama sorunlar çözülebilir.
Bir de HDD tamir eden programlar var ne derece işinizi görür bilemem.
Flobo Hard Disk Repair ve HDD Regenerator bildiğim programlar.

Hızlı Biçimlendir ile yapmıştım ama dediklerinizi de uygularım ilginiz için çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı