Çözüldü WD Black HDD %100 kullanılıp donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

|-Hakan-|

Hectopat
Merhabalar. Benim WD Black model 500GB diskim var ve bu disk ben oyun oynarken (oyun veya Unreal Engine gibi programlar için kullanmaktayım) %100 disk kullanımı yapıyor ve oyun donuyor. Ve bazen de kendisini kapatıyor. Aygıt yöneticisinden tarama yapınca geri geliyor. 2 diskim olduğu için kapat aç yapmadan CTRL+Alt+Del ile görev yöneticisinden görevi sonrandırabiliyorum. Hard Disk Sentinel'den baktığımda 24 zayıf sektör gösteriyor maalesef, gel gör ki HD Tune programından quick scan kapalı bir şekilde tarattığımda da 6 adet gözükmekte. Bu sorunu nasıl halledebilirim?
Not: Hard Disk Sentinel'de alttaki tabloda da düşüş yaşadım son 5-6 gün içerisinde.

resim_2021-05-21_185759.png

Çözüm
Arkadaşlar sorunumu çözdüm. HDD Regenerator programı ile hard diski Boot ettirdim ve sonuç resimdeki gibi.

resim_2021-05-22_001941.png

Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Merhabalar. Benim WD Black model 500GB diskim var ve bu disk ben oyun oynarken (oyun veya Unreal Engine gibi programlar için kullanmaktayım) %100 disk kullanımı yapıyor ve oyun donuyor. Ve bazen de kendisini kapatıyor. Aygıt yöneticisinden tarama yapınca geri geliyor. 2 diskim olduğu için kapat aç yapmadan CTRL+Alt+Del ile görev yöneticisinden görevi sonrandırabiliyorum. Hard Disk Sentinel'den baktığımda 24 zayıf sektör gösteriyor maalesef, gel gör ki HD Tune programından quick scan kapalı bir şekilde tarattığımda da 6 adet gözükmekte. Bu sorunu nasıl halledebilirim?
Not: Hard Disk Sentinel'de alttaki tabloda da düşüş yaşadım son 5-6 gün içerisinde.

Eki Görüntüle 1034484
Hocam önceden bu sorunu yaşıyor muydunuz?

Sanırsam HDD veri okurken baş sectorlu kısımı okuyamayıp donuyor. HDD bad sectorleri kapatıp format atarsanız sorun belki çözülür.

HDD kapandığı için zayıf sektörler oluşuyordur diye düşünüyorum. Yani donanımsal değildir.

Diskin kapanma sorunu için ilk önce diskin SATA ve güç kablolarını kontrol edin. Bir sorun göremezseniz diski başka bir SATA portuna takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı