WD Black SN750 boşta 63 derecede çalışıyor

tarıksolmaz

Hectopat
Herkese merhaba, ilk konum ve uzun, sıkıcı, hatalı bulursanız güncellemek isterim.
4 Günlük WD Black sn750 500 GB M.2 NVMe SSD'yi Windows'lu, Windows'suz, ayrılmamış alan bıraktığım, bırakmadığım, hatta takıp biçimlendirmeden önce bile ve 1909, 2004 gibi Windows sürümlerini de denememe rağmen sonuç aynı. İlk geldiğinden beri sağlık %100 ve sıcaklık değeri boşta 60 - 64, İnternet'te gezinirken ise 62 - 66 arasında (Crystaldiskınfo-WD SSD dashboard). Başka görünen ya da deneyimlediğim bir sıkıntısı yok. Crystaldiskınfo ile ilk baktığımda 0 saat çalışma, 0 GB okuma ve yazma, 2'de güç döngüsü yazıyordu (sıfır üründe neden 2 güç döngüsü var? ). Laptop daha ısınmadan da 60 dereceye çıkıp bir nevi oradan başlıyor. Birkaç yeniden başlatma veya ekran kartı sürücüsü kurulumunda 66-69'larda. Aklıma önceden sensörünün bozuk olabileceği geldi fakat elimle yokladığımda o küçücük 22*80'lik yerinden ısısı geldi ve laptopun aşağısını kitapla yellediğimde hemen 56'lara düştü (yine de emin değilim). Bu şekilde kullanılır mı yoksa cayma hakkımı kullanıp iade edeyim mi (iade de gecirdiğim rahatsızlıktan dolayı sıkıntılı)? Eğer bu halde bozulmaz ise şu an için ben memnunum. Windows 10 1909 hariç her şey güncel.
WD Black sn750 termal bilgisi WD Black SN750 NVME SSD (1TB) Review ve henüz oyun kurmadığım için yaşamadığım başka bir sorun.

My new wd black sn750 ssd overheats while gaming help!
MSI CX62 6QD BIOS, Firmware vs güncel. CX62 6QD | Laptops - The best gaming laptop provider | MSI Global

Intel RST versiyon 14.8.16.1063 (bir güncel sürümü daha var ama o 7. nesilin)
WDS500G3x0C-00SJG0, standart NVMe denetleyicisi, Microsoft depolama alanları denetleyicisi -> sürücüler Microsoft'un ve 2006 yılına ait.
Intel chipset family SATA AHCI Controller -> Intel'in ve 2017 yılının.
Özet olarak;
1- Iade mi, değişim mi, yoksa devam mı edeyim?
2-Technopat'ın son MSI notebook incelemesinde ki gibi bir termal ısı emici (malzemeyi bulamadım) veya başka bir yöntem önerir misiniz?

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama bana sorun bilgisayarımdan özellikle de sürücülerden gibi geliyor. Dediğim gibi alttan hava vurunca sıcaklık düşüyor. Birde geçirdiğim rahatsızlık nedeni ile çekiniyorum. Bu arada Teknobiyotik'den satın aldım. Benim biosum E16J6IMS.10C 1/17/2018 bu iken E16J6IMS.10C aynı kodlu 2018-02-12 tarihli olması gerekiyor. Sebebini anlamadım.
Şimdide hdd'yi devre dışı bırakıp deniyorum.
Sonuç aynı fakat birkaç dakika daha geç 61 dereceye ulaşıyor.
Hdd'yi söküp denedim sonuç aynı. Touchpad ısınması hdd'den değilmiş. m.2 nin ısınması bunların çoğu ile alakasız. Okuyan arkadaşlar sürücülere ve güç durumu s1 vs s2 belirtilmemiş ve s3, s4, s5 ise d3 kısmına bakarlarsa daha iyi olabilir.
Konu bir nevi buraya taşındı: Samsung 970 Evo SSD yüksek sıcaklık - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Ama bana sorun bilgisayarımdan özellikle de sürücülerden gibi geliyor. Dediğim gibi alttan hava vurunca sıcaklık düşüyor. Birde geçirdiğim rahatsızlık nedeni ile çekiniyorum. Bu arada Teknobiyotik'den satın aldım. Benim biosum E16J6IMS.10C 1/17/2018 bu iken E16J6IMS.10C aynı kodlu 2018-02-12 tarihli olması gerekiyor. Sebebini anlamadım.
Şimdide hdd'yi devre dışı bırakıp deniyorum.
Sonuç aynı fakat birkaç dakika daha geç 61 dereceye ulaşıyor.
Hdd'yi söküp denedim sonuç aynı. Touchpad ısınması hdd'den değilmiş. m.2 nin ısınması bunların çoğu ile alakasız. Okuyan arkadaşlar sürücülere ve güç durumu s1 vs s2 belirtilmemiş ve s3, s4, s5 ise d3 kısmına bakarlarsa daha iyi olabilir.
Konu bir nevi buraya taşındı: Samsung 970 Evo SSD yüksek sıcaklık - Technopat Sosyal
dostum çözüldü mü sorunun? nedenmiş

Bende de benzer sorun var bu arada. Fanlı bir soğutucu almama rağmen yükte 57-58'i görüyor. Boşta da 50 civarında geziyor hala. Nedenini çözebilen olup da atarsa çok sevinirim.

Geri
Yukarı