WD Black SN750 TBW değeri

Burakcdemir

Hectopat
Makaleler
1
Dün aldım ve taktım, iki kere format attım ilkinde bir şeyi gözden kaçırdığım için. Windows güncellemeleri bir sürü program yükleme, CS ve PUBG kurdum biraz oynadım derken iki günde lifetime writes yani TBW bölümü 737 GB oldu. Hem HD sentinel hem Crystalmark hem de AIDA64'de. Aldığımda yani ikinci formattan sonra güncelleme yaparken 200 GB civarındaydı. 300 TBW ömür verilmiş. Sizce iki günde 700 GB olması normal mi? Okuma yazma ve sıcaklık değerlerinde bir problem yok. Boşta 45-50, yükte de 60 oluyor soğutmasız.

Daha içine 1 MB dosya atmadığım sıfır SSD'ye CrystalDiskMark hız testi yaptığımda yüzlerce GB okuyup yazma verisi çıkmıştı. Bu testleri 3-4 ayda bir veya bir sorun hissedersen yapman daha iyi olacaktır.

4K testler falan da yapıyor sonuçta da. 5 dakikada yapıyor sonuç veriyor. Yüzlerce GB nasıl okusun diye düşündüm.

4K testler falan da yapıyor sonuçta da. 5 dakikada yapıyor sonuç veriyor. Yüzlerce GB nasıl okusun diye düşündüm.

Bir daha bu testi yapmadan önce CrystalDiskInfo'dan verileri not alır, bir de test bittiğindeki veriyle karşılaştırırsın. Ben canlı kendi gözümle gördüm.

Geri
Yukarı