Steam WD Blue SN570 ile indirme hızı 10 Mb/sn'yi aştıktan sonra disk kullanımı %100 oluyor

Yiğit44

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu sorunum sadece Steam'de oluyor. Steam'de indirme yaptığım zaman disk kullanımı %100 indirme ve hızı %0 oluyor, tek çözüm olarak indirme hızını 10mb/sn yaptığım zaman çözülüyor.
Disk gene aynı kalıyor, indirme hızı 10 mb/sn'den 11 mb/sn bile çeksem indirme hızı %0'a düşüyor. PC'mi yeni aldım 1 hafta önce, Full Steam'de oluyor.

Düzeltme yapıyorum. Artık 10 mb/sn yaptığım zaman da artık çözülmüyor. Konu açarken fark ettim.

Kullandığım disk: WD Blue sn 570.
Kullandığım internet: TurkNet GigaFiber 1000 Mbps.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu yaşıyorum, sorun SSD ile mi alakalı bilemedim, bir kaç oyun indirmesi veya dosya doğrulması yaparken aniden inderme %0 a düşüp disk kullanımı %100 oluyor, o sırada Steam kapatmak istesem veya indirmeyi durdurmak istesemde başarısız oluyor. Kullandığım birinci SSD sizinkisi ile aynı. SSD yi test ettiğimde herhangi bir sıkıntı yok veya başka bir dosya aktarması yaparken, Steam dışı başka bir indirme yaparken de aynı şekilde sorun yok.

Aynı sorunu yaşıyorum, sorun SSD ile mi alakalı bilemedim, bir kaç oyun indirmesi veya dosya doğrulması yaparken aniden inderme %0 a düşüp disk kullanımı %100 oluyor, o sırada Steam kapatmak istesem veya indirmeyi durdurmak istesemde başarısız oluyor. Kullandığım birinci SSD sizinkisi ile aynı. SSD yi test ettiğimde herhangi bir sıkıntı yok veya başka bir dosya aktarması yaparken, Steam dışı başka bir indirme yaparken de aynı şekilde sorun yok.
SSD Epic fanımı yoksa hocam😁

SSD Epic fanımı yoksa hocam😁
Haha valla bilemiyorum hocam, gerçekten ilginç bir olay fakat internetteki çözümleri denesemde bir sonuca ulaşamadım. Her defasında olmuyor, fakat dediğim gibi özellikle 2-3 oyun indirmesi yaparken yaşadım. İkincil bir SSD kullanıyorum, indirmeleri hep onun üzerinden yapmaya başlamıştım, arkadaşın konusunu görünce hatırladım ve bende yazayım dedim.

Aynı sorunu yaşıyorum, sorun SSD ile mi alakalı bilemedim, birkaç oyun indirmesi veya dosya doğrulması yaparken aniden inderme %0'a düşüp disk kullanımı %100 oluyor, o sırada Steam kapatmak istesem veya indirmeyi durdurmak istesem de başarısız oluyor. Kullandığım birinci SSD sizinkisi ile aynı. SSD'yi test ettiğimde herhangi bir sıkıntı yok veya başka bir dosya aktarması yaparken, Steam dışı başka bir indirme yaparken de aynı şekilde sorun yok.

Vallaha hocam bilmiyorum bende cevap bekliyorum da başka SSD de yaşadınız mı bu sorunu ayrıca WD Blue sn 570'nin bir driverı var mı belki yüklersem bir çözüm olabilir.

Geri
Yukarı