WD Elements 500GB Harddisk Sorunu

Off! Bu kötü oldu ya. Fiziksel hasar oluştuğunu pek sanmıyorum. Teknik servisten kastınız WD'nin kendi servisleri mi ? Ve bunun ücreti tahmini nedir ?

@Murat5038, Ubuntu ile denedim, olumsuz. Görmedi. HDD bağlantı şekli demişsiniz. Ne yapmalıyım ?

Bir de internette bu konuya bakarken şöyle bir program gördüm. Bilgisayarda görünmeyen harddiskten de veri kurtarabiliyormuş.
HardDisk Kurtarma - EasyRecovery Pro 6.10 (Resimli Anlat
Görmedi ise yapabilecek bişey yok. Bağlantı şekilleri Sata ve kutu gibi şeylerle deneyerek görebilirdi. Ancak bunlara maliyet vereceğinize yapamama şansınızda var servise vermeniz iyi olacaktır. Sata ile denemişsiniz zaten ancak yapamamışsınız bundan dolayı uğraşmadan WD servisine veya Bilgisayarı nereden aldı iseniz oraya götürüp durumu bildirin.

Ben de yedim :) Görünmeyen diskten veri kurtarılamaz.

Recep Abi, ben ona benzer bir program indirdim. Harddiski bilgisayara bağladığımda program gördü.

Sence ne yapmalıyım abi verileri kurtarmak için ?

- - - Güncellendi - - -

Görmedi ise yapabilecek bişey yok. Bağlantı şekilleri Sata ve kutu gibi şeylerle deneyerek görebilirdi. Ancak bunlara maliyet vereceğinize yapamama şansınızda var servise vermeniz iyi olacaktır. Sata ile denemişsiniz zaten ancak yapamamışsınız bundan dolayı uğraşmadan WD servisine veya Bilgisayarı nereden aldı iseniz oraya götürüp durumu bildirin.

Ben sadece verileri kurtarmak istiyorum. Zaten o diski bir daha kullanmam.

WD servisi edindiğim bilgilere göre veri kurtarma yapmıyormuş. Büyük ihtimalle veri kurtarma üzerine çalışan yerlere götüreceğim.

Disk PC'de gözükmüyorsa işin zor. Veri kurtarma verilerden daha pahalıya mal olabilir.

Gözüküyor ama sadece Bilgisayar'da görünmüyor. Güvenle Kaldır'da, disk yönetimi'nde görünüyor ama disk başlamıyor ve ayrıca 2 TB olarak görünüyor.

Güncel... Var mıdır verileri kurtarmanın bir yolu ?

Verileri kurtarmak, öncelikle sistemin sürücüyü tanıması gerekir. Tanınmayan bir sürücü ile kurtarma operasyonu yapamazsınız. Yukarıda söylediğim gibi; plakalarda hasar yoksa, teknik servis devre kartını değiştirir ve verilerinize kavuşursunuz. Ama plakalar uçmuşsa, yapılacak bir şey yok.

Haluk bey gerekli açıklamayı yapmış, Eğer diski disk yönetimi ve Biosda doğru görüyorsa HDD olarak çoğunlukla fazla maliyet yapmadan kullanmaya devam edeceksiniz. Kendi servisinden harici bir yere götürmeyin. Garantisi bitik olsa bile kendi servisine götürüp sorunlu olduğunu ve düzeltilirken, HDD içindeki verilerin kaybedilmemesi gerektiğini açıklarsan gerekeni yaparlar.

Hocam WD servise götürüsen, garantisi dolmadıysa anında yenisini veriyorlar :) WD Elements 1GB aldım 35 gün sonra bozuldu. Garantiye götürdüm adam pc'ye taktı baktı çalışmadı direk sıfır ürün verdi. Uğraşmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı