WD Elements HDD PC'ye bağlı olduğu halde açılmıyor

Greyfurt

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

WD Elements'ın HDD'ini kullanmaktayım, en son kullanmam sırasında sıkıntısız bir şekilde PC ile bağını kesmiştim ancak şu an PC tarafından görüldüğü halde aşağıdaki resimde olduğu gibi kalıyor. Aygıt yöneticisinde de gözükmekte ama açılmıyor, yardımcı olabilir misiniz?

1637930913117.png

1637930862594.png

Yerel Disk (C:) seçeneğinin sol tarafında "Bilgisayar" (The PC) kolonunu göreceksiniz. Oraya gelin ve sağ tıklayın. Açılan pencerede "Yönet" (Manage) göreceksiniz.

Yönet penceresi açıldığında, yine sol tarata "Disk Yönetimi" seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek ile bağlı disklerinizi görebilirsiniz.
Kendi PC'mden bir görüntü paylaşıyorum:

WD olan kısın sizin diskiniz, eğer üzerinde herhangi bir harf yok ise, sağ tıklayın ve Harf atayın seçeneğini seçiniz. Bunun için ikinci görüntüyü inceleyin.

Dosya Ekleri

• resim_2021-11-26_155803.png
    resim_2021-11-26_155803.png
    101,1 KB · Görüntüleme: 624
  • resim_2021-11-26_155949.png
    resim_2021-11-26_155949.png
    133,7 KB · Görüntüleme: 589
HDD'yi bağlamadığım zaman disk yönetimini görüntüleyebiliyorum ama taktığım anda donuyor.

Bu durumda mevcut harici diskiniz de fiziksel bir sorun olabilir, sorunu en iyi teşhis edebilmek için "SystemRescueCD" adlı yazılımı kurabilirsiniz, CD/USB bellek üzerinden çalışıyor. Hem teşhis hem de veri kurtarma için en iyisidir.

Ancak ikinci bir method olarak şunu deneyebilirsiniz;

Bu durumda mevcut harici diskiniz de fiziksel bir sorun olabilir, sorunu en iyi teşhis edebilmek için "SystemRescueCD" adlı yazılımı kurabilirsiniz, CD/USB bellek üzerinden çalışıyor. Hem teşhis hem de veri kurtarma için en iyisidir.

Ancak ikinci bir method olarak şunu deneyebilirsiniz;

İkinci method ile yapmayı deniyorum şuan ancak uygulama HDD'yi taktığım an donuyor. Delirtecek beni bu HDD.

Geri
Yukarı