WD Elements Portable 2.5" 3TB Taşınabilir Disk alınır mı?

Makaleler
6
Daha fazla  
Merhabalar.

Film arşivlemek için harici bir disk arayışım var. Bir bütçe belirtmedim ama 1000 TL'yi aşmadığı sürece diğer ürünlere de bakabilirim. Konudaki ürüne denk geldim. Önerir misiniz?

Kasaya HDD takmayı düşünmüyorum.

Bunun bi' alt modeli var bende. Girişi, özellikleri vs. tamamen aynı, sadece kasa görünümünü değiştirmişler. Boyutu 1 TB ve abartmadan söylüyorum +7 yıldır kullanmaktayım. Steam yedek dosyaları için kullanıyorum, ona rağmen performans düşüklüğü yaşamadım. Tabi temiz kullanırsanız...

Ekleme: @Uchiha Shisui, alacaksanız buradan alın, çok ciddi fiyat farkı mevcut.

Ekleme 2: Kulladığım bir alt modeli bu ancak 1 TB olanı elbette, fıstık gibi çalışıyor halen.

Son düzenleme:
Bunun bi' alt modeli var bende. Girişi, özellikleri vs. tamamen aynı, sadece kasa görünümünü değiştirmişler. Boyutu 1 TB ve abartmadan söylüyorum +7 yıldır kullanmaktayım. Steam yedek dosyaları için kullanıyorum, ona rağmen performans düşüklüğü yaşamadım. Tabi temiz kullanırsanız...
Bende de 2 adet, biri 10 yılı biri de 7-8 yılı aşkın süredir aktif olarak kullandığım 1 TB'lık Seagate harici disk var. Özellikle şu 10 yılı tamamlamış olan artık "beni bir sal" diyor. Bilgisayara bağlarken yavaşlığı bir yana, tepkisiz dahi kalabiliyor. O yüzden yüklenmiyorum. Diğeri ise 1 TB olduğu için ciddi oranda dolmaya başladı. Kafamda da 3 TB'lık bir depolamanın yetip yetmeyeceği geçiyor. 2 GB'lık 1080p filmlere devam edersem sorun olmaz diye düşünüyorum.

@Lady Hellbender

Yalnız bu 1 TB. Benim bulduğum 799 TL olarak 3 TB kapasiteye sahip.

Düzeltme: Çok pardon. Yanlış kapasiteye, 3 TB değil 1 TB'ye bakıyormuşum. Evet, attığınız linkten alabilirsiniz.

Desktop Expansions modellerini düşünmüş müydünüz peki? Gerçi bütçenizi aşıyor...

Düzeltme: Çok pardon. Yanlış kapasiteye, 3 TB değil 1 TB'ye bakıyormuşum. Evet, attığınız linkten alabilirsiniz.

Desktop Expansions modellerini düşünmüş müydünüz peki? Gerçi bütçenizi aşıyor...
Evet ona da denk geldim ama 1 TB için o kadar farka değer mi? Çok niyetli olamadım.

Gayet güzel is görüyor. USB 3.0'dan 90 MB/s gibi bir yazma hızı mevcut. Sessiz de sayılır. Depolama için ideal bir disk.

Evet ona da denk geldim ama 1 TB için o kadar farka değer mi? Çok niyetli olamadım.
Şöyle söyliyim, eğer benim gibi taşınabilir disk üzerinden aynı zamanda işlem de yapıyorsanız (Örneğin taşınabilir disk üzerinden oyun oynama vs.) 1 TB olsa dair idealdir. Çünkü okuma/yazma hızı daha yüksek. Aynı 3.5" boyutundaki HDD işlevleri mantığı. Sadece harddisk okuyucu ile birlikte çalışıyor gibi düşünün. Yoksa sadece ve sadece depolama işlemi yapacaksanız o zaman konunun ilk mesajındaki belirttiğiniz linktenki modelden alın.

Şöyle söyliyim, eğer benim gibi taşınabilir disk üzerinden aynı zamanda işlem de yapıyorsanız (Örneğin taşınabilir disk üzerinden oyun oynama vs.) 1 TB olsa dair idealdir. Çünkü okuma/yazma hızı daha yüksek. Aynı 3.5" boyutundaki HDD işlevleri mantığı. Sadece harddisk okuyucu ile birlikte çalışıyor gibi düşünün. Yoksa sadece ve sadece depolama işlemi yapacaksanız o zaman konunun ilk mesajındaki belirttiğiniz linktenki modelden alın.
Yorum için teşekkür ediyorum. Bu alımın ana amacı film depolamak olacak. Oyun için zaten 1 TB bir NVMe'yi sisteme dahil ettim.

Geri
Yukarı