WD Green 1 TB HDD nasıldır?

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir harddisk siparişi vermiştim daha sonrasında evdeki taşınabilir harddiskler aklıma geldi. İçine baktığımda 64 MB cacheli WD 1 TB HDD buldum. Siparişimi iptal ettim hemen. İnternetten modeli araştırdım yurtdışında satılıyor. Stoğu olan mağazalarda 180-200 $ fiyatı var. İyi midir bu HDD? Oyunları depolayacağım. Bir de Windows kuracağım, SSD alana kadar.

Dosya Ekleri

• BFE97BBD-690A-47C3-BAFD-86B42F463703.jpeg
    BFE97BBD-690A-47C3-BAFD-86B42F463703.jpeg
    177,5 KB · Görüntüleme: 71
SSD alma durumunuz varsa, ben direkt SSD almanızı öneririm. HDD'ler artık dönemimiz için çok yetersizler. İlla HDD alacağım diyorsanız da bunu alın:

Hocam, yaklaşık 10 yıldır 500 GB olan modelini kullanıyorum. Windows da kurmuştum. Oyun da oynadım. Blue serisene göre daha yavaş. Fakat 10 yıldır beni üzmedi.

Yani depolama için iş görür. Ama ileride elinize para geçtiğinde SSD alıp Windows'u oraya kurmanızı öneririm. Şimdilik harddisk ile Windows 8.1'de idare edebilirsiniz.

SSD alacağım zaten bunu 1 ay falan idareten kullanacağım içine oyun falan kursam 10 dakika yükleme ekranı bekletir mi bana ya da bilgisayarın açılması 2 dakika falan sürer mi?

O kadar uzun bekleteceğini sanmıyorum. 120 MB civarı okuyup yazıyordur herhalde. Windows 8.1 kullanırsanız daha hızlı açılır bilgisayarınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı