WD Green SSD açılmıyor

scaliskan93

Hectopat
SSD veya HDD modeli
WD Green SATA SSD 120 GB
Merhaba sayın arkadaşlarım,
2019 yılında aldığın WD Green SATA SSD 120 GB ürünüm. Geçenlerde PC'yi açmamla birlikte çalışmamaya başladı.
Sorun şöyle:
Öncelikle ilk başta mavi ekran winload.exe problemi veriyordu. Sonra bir şeyler oldu orayı karıştır burayı karıştır. Daha sonra Windows 10 lütfen bekleyin ekranından sonra gelen siyah ekranla beraber takılı kalmaya başladı.

Denediğim birkaç çözüm şöyle;
BIOS'tan AHCI ayarları.
Slot değişimleri.
BIOS bili çıkarıp bekleme tekrar çalıştırma.
Başka bilgisayara takma mesela laptopa direkt ana SSD olarak taktım aynı ekranda aynı şekilde kaldı orada da.
Daha sonra diğer bilgisayarıma taktım. Bu USB ile bağlama aparatıyla. Bu aparatla taktıktan sonra bilgisayarıma girince 2 adet disk oluşturuyor F ve G adında 2 sinede erişim sağlanamıyor içerik gözükmüyor.
Disk yönetimi ekranına giriyorum SSD takılıyken o panel bir türlü yüklenmiyor SSD'yi çekiyorum USB'den anında panel geliyor.

WD digital için yapılmış olan dashboard uygulamasında da SSD'yi bu şekilde görüyor yükleniyor yazısı dönüp dönüp duruyor.
Format atamıyorum çünkü içinden almam gereken bilgiler iş bilgileri hesaplar kitaplar var yani Windows'un tekrar açılmasından geçtim onları alsam yeter artık.
EaseUS ve bir iki program denedim veri kurtarmak için ancak SSD takılıyken program hiçbir şekilde o Drive'ı bulamıyor dönüp duruyor sürücler aranıyor diyor.
Sonra USB'den çekiyor diğer sürücülerimin hepsini buluyor.

Şu konuda bana yardımı dokunacak olan tüm arkadaşların bilgisine açım.
Herkese şimdiden iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 SATA HDD kutusuna takıp WD Green'in içindekileri almayı deneyebilirsin. Ancak dosya sistemi çöktüyse içindekileri kurtaramayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı