Western Digital 240 GB Green SSD Nasıldır ?

bedirhan

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İstanbul-Avcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Samsung 960 EVO alacaktım ancak bilgisayarıma uyumlu olmadığını öğrendiğim için vazgeçmek zorunda kaldım.

Bu üründen bilgisayarımdaki M2 slotuna takmak üzere almak istiyorum ama daha önce hiç WD'nin SSD'sini görmemiştim. Sizce nasıl ? Tavsiye eder misiniz ? Fiyatı bana uygun geldi yakın zamanda sipariş vermek istiyorum. Mekanik diskleri kaliteli bir marka ama SSD'de ilk kez görünce bir düşündürdü.

Western Digital WDS240G1G0B Green SSD 240GB SATA III M.2 2280 540/465Mb
Western Digital WDS240G1G0B Green SSD 240GB SATA III M.2 2280 540/465Mb | sanalmarketim

Özellikle fiyatı uygun bir an önce sipariş vermem gerek. 8 GB RAM alıcaktım bir saat içinde fiyatı 100 TL fiyat artışı oldu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Green serisi alınacak bir seri değil. Piyasadaki en dandik SSD serisinden biri olduğunu söyleyebilirim. Bütçeniz varsa 850 EVO alın. Fiyat performans olarak en iyisi.

Samsung 850 Evo 250 gb 540MB/520MB SSD MZ-75E250BW - incehesap.com

O kadar bütçeniz yoksa bu fiyat bandında en iyisi Adata SU800'dür.

Adata 256 Gb Su800 3D Nand 256Gt-C Ssd Harddisk - Netsiparis.Com
M2 SSD almayı düşünüyorum. M2 olarak da bir tek Kingston var yine bütçemi zorlayıp bu ürünü almamı önerir misiniz peki ?
Kingston SM2280 G2 240GB 22x80mm M.2 SATA III SSD Katı Hal Disk SM2280S3G2/240G

Aslında bulabilsem şu ürünü alıp geçmek istiyorum ancak hiç bir yerde yok.
Kingston 120GB M.2 (mini mSata) SSD (Okuma Hızı 550MB / Yazma Hızı 520MB)

M.2 SATA SSD almak zorunda değilsin. Nasıl olsa yine SATA arabirimini kullanacaksın. SATA III SSD alsan daha karlı çıkarsın. Piyasada alınacak tek ürün 850 EVO M.2 modeliydi fakat stoklarda yok. Normal 850 EVO ile arasında da fark yok aslında. Direk 850 EVO SATA III alsanız daha iyi. M.2 slotuyla aynı performans sonuçta. Bütçen varsa 850 PRO'yu şiddetle öneririm.

Var olan mekanik diskimi de kullanarak yanına ek almak gibi bir düşünce var kafamda. DVD okuyucumu da sökmek istemiyorum yani imkanım varken M2 alayım demiştim. Bana önerebileceğiniz bir M2 SSD varsa bütçeyi aşmayacak şekilde çok makbule geçer yada paylaştığım Kingston nasıldır ?

M.2 SATA SSD almak zorunda değilsin. Nasıl olsa yine SATA arabirimini kullanacaksın. SATA III SSD alsan daha karlı çıkarsın. Piyasada alınacak tek ürün 850 EVO M.2 modeliydi fakat stoklarda yok. Normal 850 EVO ile arasında da fark yok aslında. Direk 850 EVO SATA III alsanız daha iyi. M.2 slotuyla aynı performans sonuçta. Bütçen varsa 850 PRO'yu şiddetle öneririm.
Hocam o ürün aklımda ancak şu kafamı çok bulandırıyor. 120 GB olan mı pahalı 240 GB olan mı ucuz anlamadım ama aradaki fiyat farkını düşününce 2 katı kapasite ve hızları arasında da pek bir fark göremeyince aklım bunda kalıyor.
Kingston SM2280 G2 240GB 22x80mm M.2 SATA III SSD Katı Hal Disk SM2280S3G2/240G
Kusura bakmayın sizide yoruyorum ama :/

Okuma yazma hızına bakarak SSD alınmaz. Önemli olan kullanılan bellek tipidir. 850 EVO'da 1. nesil 3D MLC V-NAND bellekler kullanılıyor. SM2280 G2'de ise MLC NAND bellekler var. Arada TBW ve ciddi IOPS farkı da var. Almışken iyisini alın. Kingston'un o modelini önermem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı