WD hard disk bazen ses çıkartıyor

furkan80457

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım HP ProBook 4520S, hard disk ise Western Digital 500GB SATA 2.5. Sorunun kafa atma olduğunu biliyorum. Disk 12 yıllık. Ama S.M.A.R.T.'da gözükmüyor. (Belki yanlış yere bakıyor olabilirim, reallocated sector count olması lazım.). İşte sorunum bu. Daha önce hiç tarama yapmadım. HD Tune deneme süresi doldu. Bilgisayar yaklaşık 6 saat uyku modunda kaldıktan sonra (Yanlış anlamayın, her zaman uyku modunda değil bilgisayar.) bilgisayarı açıyorum. Bir yarım saat geçiyor. Sonra yaklaşık 10 sn.-30 sn. bilgisayardan sesler geliyor. Sonra hard disk 10 dk. aralıksız çalışııyor. Sonra bilgisayar normal çalışıyor. Bilgisayarımın fanında bazı sorunlar da var. Sizce ısıdan dolayı olabilir mi? 40 dereceyi bilgisayar çok ısınırsa geçebiliyor. Bilgisayarın CPU da 76 dereceyi gördü. Bilgisayar başlat yerinde arama yaparken gereğinden uzun sürüyor. Sizce bu ısıdan mı bad sectordan mı? Ben şahsen ısıdan yanayım. S.M.A.R.T. resmini aşağıya bırakıyorum. Daha fazla bilgi isterseniz verebilirim. Hepinize iyi günler 😊

Harddisk.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı