WD Harddisk Hiçbir Bilgisayarda Görünmüyor

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Arkadaşlar öncelikle merhaba, 1 TB WD marka laptop harddiskim var. Sorunum şu şekilde; 2 gün önce HDD'yi bilgisayara bağladığımda 931 GB gibi bir kısmı RAW formatında gözüküyordu. Masaüstü bilgisayarım HDD'yi tanımadı gibi bir yazı da çıkmıştı. Daha sonra laptopda çalışacak mı diye denemek istedim, laptop harddiski WD olarak tanıdı, HDD Sentinel programında disk sağlığı 92 çıktı ve güzel çalışıyordu açıkçası sesi düzgündü.
Ancak şu anda HDD hiçbir bilgisayarda görünmüyor. Disk yöneticisi de dahil. Geçenlerde arkadaşımda aynısı hafıza kartına olmuş 2-3 gün bırakmış elektriği boşalsın sonra bir daha dene dedi. Sizce sorun nedir ? Sağlığı 92 ise kartında mı bir sorun vardır?
Yaptırsam ne kadar tutar acaba ? Yardımlarınız için teşekkür ederim. Konuya bakarsan sevinirim Recep ağabey. @Recep Baltaş İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bende Harici Disk vardı WD'nin aynı bu şekilde oldu raw şekliyle verdim garantiye içindeki virüs yazılımı bozulmuş felan fıstık yenisini verdiler bana :D ama sen bi linux da çalıştırırmısın.

Kesin My Passport Ultra'dır diye girdim ama laptop HDD'si çıktı. Neyse, aynı olay benim başıma da geldi. İlk önce RAW oldu sonra sadece disk yönetiminde gözükmeye başladı, sonra tamamen bozuldu. Kartı yanmış. Garantisi devam ediyorsa hiç düşünme garantiye ver (ilk önce @Berke Çimen in dediği gibi Linux da çalıştırmayı dene). Benim garanti sürem bitti fakat bir ihtimal cuma günü kayıt açtım kabul ederlerse HDD'yi Amerika'ya göndereceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı