WD SN570 vs Addlink S70

Bütçe
800-850₺

Desmeron

Hectopat
SSD veya HDD modeli
WD SN570 Addlink s70
Anakart
Asus Prime B450-ma
Öncelikle herkese merhaba.
Benim şu anda kullanmış olduğum SATA SSD "Adata SU630" hazır sistemle geldiğinden dolayı pek dikkat etmemiştim. Fakat daha sonrasında araştırdığımda ise kronik sorunlu bir SSD olduğunu fark ettim. Bana denk gelen modelde çok düşük yazma değeri sorunu var. Yani yazma değerlerim 400 ve üstü olması gerekirken bendeki SSD 30'lara hatta 10'lara kadar düşebiliyor. Özellikle veri yazarken çok sıkıntı çıkartıyor. Bazen de bilgisayarda donmalar oluyor. Bu sebeple yeni bir SSD almaya karar verdim. Samsung 970 EVO almayı çok isterim fakat bütçem el vermiyor. 1100'lere kadar maalesef ki çıkamam. 480-500-512 GB SSD'ler için en fazla 800-850₺ bandına çıkabilirim. Bu sebeple fiyat ve performans bakımından iyi olabileceğini düşündüğüm 2 tane M.2 SSD buldum. Biri "WD SN570" diğeri ise "addlink S70".
Durum ise şu şekilde;

WD SN570'de dram bulunmuyor zaten bu fiyatlarda olan bir SSD'de bulunmaması çok normal diye düşünüyorum fakat başka bir SSD'ye daha denk geldim. O da addlink S70, üretimden kaldırılmış olduğunu biliyorum, fakat 100% bilgiye de sahip değilim. SN570'den daha ucuz olmasına rağmen bu SSD karşılaştırma sitelerinde mid-range olarak geçiyor, ayrıca da Dram'e sahip. ( bu arada SN570 entry-level olarak geçiyor. Resimlerden de bakabilirsiniz. ) Fakat SN570'in skorları ve test sonuçları daha iyi duruyor. O sebeple çok kararsız kaldım. Dramden de fedakarlık etmek istemiyorum. Çünkü bildiğim kadarıyla yanlışsam beni düzeltin, SSD'nin daha uzun ömürlü, veri yazma ve okumada daha kararlı bu sayede de daha hızlı olmasını sağlıyor diye biliyorum. Durum bu şekilde çok kararsız kaldım.

Özelliklerine baktığım siteleri de aşağıya koydum. Eğer başka alternatif önerileriniz var ise onları da belirtebilirsiniz. Önerilere açığım.

Sonuç olarak bana seçmemde yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Şimdiden cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler...

SSD'lerin özelliklerine baktığım site: Addlink S70 SSD – Specs and information | Hardware Corner

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    46,6 KB · Görüntüleme: 11
  • 2.JPG
    2.JPG
    45,8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı