WD SN570 vs Kingston A200'den hangisi alınmalı?

Ben SN550 ile PNY CS3030'u sistem diski olarak kullanmış oldum farklı dönemlerde. Gözle görülür bir fark hissedemedim açıkçası. Sadece testlerde hız farkını gördüm. Belki sadece dosya transferinde hissedersiniz ama masaüstünde veyahut oyunda bu fark hissedilmeyecektir.

Detaylıca bir inceleme yaparak belki farkı her halükarda ortaya koyarız ama benim gibi normal bir kullanıcı hissetmez diye düşünüyorum.

Ancak DRAM olan modeli tercih etmekte fayda var. Ben de sistem diski olarak DRAM bulunduran bir SSD tercih ediyorum açıkçası.

Sorunuza dönecek olursak Kingston A2000 tartışmasız.

@WithTheRuleOfLaw yorumunuz için teşekkür ederim.
Gelen yorumlardan sonra bu diski ne için kullanacağımı tekrar gözden geçirdim. Büyük hacimde dosyalarla çalışmayacağım, sistem diski de olmayacak.(Elimde Adata SX8200 pro var). Sadece fazladan depolama alanına ve programları daha hızlı çalıştırabilmek adına yüksek IOPS değerine ihtiyacım vardı. O yüzden SN570 tercih ettim. A2000'e göre IOPS değerleri ve cache dolana kadar aktarım hızı nerdeyse iki katı olması daha cazip göründü.
Benimle çok benzer bir kullanım profiline sahip olan bir arkadaşım da SN550 kullanıyor. O da herhangi bir sorun yaşamadığını söyleyince tamam dedim.
Bir aksilik olmazsa ilk fırsatta incelemesini hazırlamayı planlıyorum.

@WithTheRuleOfLaw yorumunuz için teşekkür ederim.
Gelen yorumlardan sonra bu diski ne için kullanacağımı tekrar gözden geçirdim. Büyük hacimde dosyalarla çalışmayacağım, sistem diski de olmayacak.(Elimde Adata SX8200 pro var). Sadece fazladan depolama alanına ve programları daha hızlı çalıştırabilmek adına yüksek IOPS değerine ihtiyacım vardı. O yüzden SN570 tercih ettim. A2000'e göre IOPS değerleri ve cache dolana kadar aktarım hızı nerdeyse iki katı olması daha cazip göründü.
Benimle çok benzer bir kullanım profiline sahip olan bir arkadaşım da SN550 kullanıyor. O da herhangi bir sorun yaşamadığını söyleyince tamam dedim.
Bir aksilik olmazsa ilk fırsatta incelemesini hazırlamayı planlıyorum.
Hayırlı olsun şimdiden. İncelemenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

@zoroglu Merhabalar. Ben SN570'i aldıktan birkac gün sonra Kingston KC2500 modeli çok iyi bir indirim aldı ve onunla değiştirdim. O yüzden doğrudan bu model hakkinda yorum yapamayacağım.

Geri
Yukarı