WD vs SEAGATE hangisini önerirsiniz?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 610
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar saat de daha erken ama bugün öğle'den sonra yeni PC toplayacağım bu 2 marka arasın da kaldım. Daha önce 5 sene filan Samsung sata 2 HDD kullandım ve 5-6 sene'den sonra hata verdi. Ben şimdi bu iki marka arasın da kaldım hangisi ni almalıyım ve nedeni ni yazar mısınız? :)

Genelde orta segmentte aralarında pek fark görmezler, ama WD daha çok tercih edilen bir seçimdir. Çok fazla bir fark yok aralarında zaten 20-30 TL.

Seagate'nin daha hızlı olduğu ancak WD'ye göre daha fazla sorun çıkarttığı nı okudum da bu benim biraz kafa mı karıştırdı. Bide bugün Vatan'daki yetkililere bi danışırım artık. :)

Ben seagate kullanıyorum, bazen acayip bip sesleri geliyor, hatta konuda açmıştım bununla ilgili. Ama perf. açısından pek bir farkları olmaz, zaten HDD' de önemli olan sağlam ve uzun ömürlü bir şey olması. Nedense WD hâla bana biraz daha kaliteliymiş gibi geliyor :)

Ben seagate kullanıyorum, bazen acayip bip sesleri geliyor, hatta konuda açmıştım bununla ilgili. Ama perf. açısından pek bir farkları olmaz, zaten HDD' de önemli olan sağlam ve uzun ömürlü bir şey olması. Nedense WD hâla bana biraz daha kaliteliymiş gibi geliyor :)

O zaman ben WD'ye yöneliyim bide kullanan arkaşlar yorum yapsa WD'yi tam karar versem. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı