WD vs Seagate vs Toshiba HDD

Hangi HDD üreticisi daha iyidir? Bunu bana söyleyebilir misiniz?
WD çok iyi SSD ve mekanik diskler ürettiği söylenilen bir firma.

Performans serileri Black-Purple serileridir.

Green serisi SSD’leri çok tercih ediliyor sanırım, yanlış hatırlamıyorsam Apacer Panther ile aynı komponent yapısına sahipti.

Kendim daha kullanmadım, diğerleriyle bir kıyas yapmıyorum. Sadece bildiklerim.

WD Blue derim 220 MB okuma yazma hızına kadar çıkabiliyor ve gayet de sessiz bence, yani bir HDD ne kadar sessiz olabilirse o kadar sessiz. 5 6 senedir WD'den vazgeçmem hiç de pişman olmadım Blue serisi en uygun ve yüksek depolama sunar sana Black serisi daha performanslıdır.

Seagate önerilmemesinin sebebi.

1610952602180.png
WD Blue veya Black alınabilir. Toshiba HDD'lerde iyidir bu zamana kadar Toshiba ve Samsung beni hiç üzmedi.

Son 1 ayda kafa atmadan kastınız vurma sesiyse var. Bunlar dışında cızırdama ve aşırı ses sorunu da var. Takılma ve oyunda kitleniyor sistem 10 saniye kadar sürüyor bazen kaplamalar yüklenmiyor. Modeli bu.
Bu modelin farklı boyutlarında sorun yaşayan birkaç kişi daha olmuştu o yüzden Seagate önermiyorum ben.

Ben Toshiba'nın bir kaç modelini kullandım çok yakın zamana kadar. Ses dışında 6 yılda sorun olmadı. Nispeten sesli çalışıyor. WD ile de sorun yaşamadım. Muhtemelen üç üreticiden hangisini alırsanız alın pek sorun olmayacaktır ama HDD biraz şans işi gibi geliyor bana. Hep bozulma ihtimali olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı