İnceleme WD10EZEX HDD incelemesi

Merhabalar, bugün WD10EZEX'i inceleyeceğim. Ürün bu:

Bu Ürünün Alternatiflerine Göre Avantajları Nedir?​

Öncelikle bu ürünün fiyat olarak alternatifleri bu ürünler:
Seagate 3.5" 1 TB Barracuda ST1000DM010 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Öncelikle ilk alternatifi olan Barracuda kötü bir HDD. Eski teknolojileri var. Bu yüzden WD10EZEX daha iyi.
Öncelikle ilk alternatifi olan Barracuda sorunlu bir HDD. Eski teknolojileri var. Bu yüzden WD10EZEX daha iyi.

2. alternatifi ile aynı kalitede olması ve daha ucuz olması WD10EZEX'i ucuz ve kaliteli bir çözüm yapıyor.

Ürünü ve onun 1. alternatifini kullanıyorum. WD10EZEX gözle görülür bir şekilde daha iyi.

Aldığım Değerler​

Okuma yazma değerleri bu:
değer.png

İyi değerler veriyor.

Artıları​

• Sessiz
  • Okuma/Yazma değerleri iyi
  • Depolama yeterli
  • Yeni sayılabilecek teknolojilere sahip
  • Fiyatının en iyi HDD'si
  • Kaliteli
  • Oyunlarda yeterli performans
  • Normal ve sürekli ev kullanımına uygun şekilde ve maliyet açısından kârlı bir model.

Eksileri​

• Server'lar için yetersiz
  • Çok ağır kullanıma uygun değil. Genel olarak çok profesyonel işler için iyi değil. WD Black tavsiye ederim profesyonel kullanım için.
Bugün WD10EZEX'i inceledim arkadaşlar, aklınıza takılan herhangi bir soru olursa cevaplayabilirim. Çok detaya girmedim. İlk inceleme yazımdı, okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:
İkinci elden ucuza bulduğum için Barracuda aldım bende yakın zamanda. Çalışırken bazen kulaklıkla bile duyulabilecek sesler çıkarıyor. Bazen çıt çıt gibi bazen bir fan sesi gibi. İkinci el olmasına rağmen 250/200 civarı test sonuçları var. Umarım sorun çıkarmaz ilerleyen zamanlarda.

İkinci elden ucuza bulduğum için Barracuda aldım bende yakın zamanda. Çalışırken bazen kulaklıkla bile duyulabilecek sesler çıkarıyor. Bazen çıt çıt gibi bazen bir fan sesi gibi. İkinci el olmasına rağmen 250/200 civarı test sonuçları var. Umarım sorun çıkarmaz ilerleyen zamanlarda.
Hocam HDD sorunlu muhtemelen. Bahsettiğiniz şey kafa vurmaya işaret ediyor.

Hocam HDD sorunlu muhtemelen. Bahsettiğiniz şey kafa vurmaya işaret ediyor.

200'e almıştım , artık sorun çıkarsada yapacak bir şey yok ne zaman kullanılmayacak hale gelir o zaman sökerim :D. İçine önemli dosyalar falan atmıyorum bende, oyun falan var.
200'e almıştım, artık sorun çıkarsada yapacak bir şey yok ne zaman kullanılmayacak hale gelir o zaman sökerim :D. İçine önemli dosyalar falan atmıyorum bende, oyun falan var.

Şimdi örneklerine baktım da o kadar değil ses. Böyle hafif çıt çıt. Sanki içindeki diskin dönerken çıkardığı bir ses gibi.

200'e almıştım , artık sorun çıkarsada yapacak bir şey yok ne zaman kullanılmayacak hale gelir o zaman sökerim :D. İçine önemli dosyalar falan atmıyorum bende, oyun falan var.

Şimdi örneklerine baktım da o kadar değil ses. Böyle hafif çıt çıt. Sanki içindeki diskin dönerken çıkardığı bir ses gibi.
Ses kaydı ile anlayabiliriz.

Aynı ürünü 3 yıl önce aldım. Yaklaşık 7-8 ay sonra tık tık sesler gelmeye başladı bir gün bir oyunda problem yaşadım Battle net oyunlarında repair vardır dosyaları tarar eksik varsa indirir. Yarısında tık tık tık... Meğer bozuk sektörler varmış. Bu nedenle oyunda sorun varmış. Ne yaptıysam düzeltemedim. Zaten HD Tune da tarama yapınca takılmalar oluyordu. Kaldırıp attım ezex olan sürüm sıkıntılı diye yorumlar okudum 7200RPM olan model eski model zaten fiyat o dönemde uygundu şaşırmıştım. Çok çabuk bozuluyor. Daha sonra 4TB Blue 5400RPM aldım kaç sene oldu hala taş gibi. Umarım sizin başınıza gelmez ama çok önemli bilgiler varsa dikkat edin derim. İyi günler.

Aynı ürünü 3 yıl önce aldım. Yaklaşık 7-8 ay sonra tık tık sesler gelmeye başladı bir gün bir oyunda problem yaşadım Battle net oyunlarında repair vardır dosyaları tarar eksik varsa indirir. Yarısında tık tık tık... Meğer bozuk sektörler varmış. Bu nedenle oyunda sorun varmış. Ne yaptıysam düzeltemedim. Zaten HD Tune da tarama yapınca takılmalar oluyordu. Kaldırıp attım ezex olan sürüm sıkıntılı diye yorumlar okudum 7200RPM olan model eski model zaten fiyat o dönemde uygundu şaşırmıştım. Çok çabuk bozuluyor. Daha sonra 4TB Blue 5400RPM aldım kaç sene oldu hala taş gibi. Umarım sizin başınıza gelmez ama çok önemli bilgiler varsa dikkat edin derim. İyi günler.
Eğer elektrik kesintileri olduysa ona bu bütçedeki hiçbir ürün dayanmaz. Elektrik kesintisi olduysa çok normal. Düştüyse de olabilir. İyi bakmadıysan normal. Çabuk bozulmuyor. Çabuk bozuluyor diyenler genelde elektrik kesintisi, elektrik dalgalanması yaşıyor ya da HDD ile boks maçı yapıyor. Ne BarraCuda dayanır, ne de P300.
Aynı ürün bende var geçen hafta aldım fakat okuma yazma 180-170 arası çıkıyor sizde neden çok yüksek çıkıyor.
1GB test yaptığınız için olabilir.

Son düzenleme:
Eğer elektrik kesintileri olduysa ona bu bütçedeki hiçbir ürün dayanmaz. Elektrik kesintisi olduysa çok normal. Düştüyse de olabilir. İyi bakmadıysan normal. Çabuk bozulmuyor. Çabuk bozuluyor diyenler genelde elektrik kesintisi, elektrik dalgalanması yaşıyor ya da HDD ile boks maçı yapıyor. Ne Barracuda dayanır, ne de p300.

1GB test yaptığınız için olabilir.

Elektrik kesintisi vs ya da düşme darbe olmadı en temiz kullanan kişilerden biriyimdir. Elektrik kesintisi ayrıca olsa bile 1 hadi bilemedin 2 kez denk gelsin. Benim şu an mevcut kullandığım model kesintide rekor kırmıştır ama tık yok. Ayrıca 4TB WD Blue, 1 TB Samsung HD105'sı modeli hala 1 tane bad sectör yok tarihi eser belki 10-12 sene oldu hala PC de. 3 tane de SSD var o kadar elektrik kesildi vs hiçbir şey yok. Bu model sadece aşırı hızlı gitti zaten sonra yorumları okudum ve hak verdim. Dediğim gibi size hayırlı olsun umarım uzun ömürlü olur.

Geri
Yukarı