WD40EZRX HDD çalışmamaya başladı

daily57

Femtopat
Daha fazla  
Hard diskim bir anda çalışmayı bıraktı çalıştırmak için çözüm yardımı arıyorum.
Hddtune da badsectorüm yoktu gayet stabil bir HDD idi. Çat çut sesler filan yaparakda kapanmadı.
Geleyim denediklerime, 3-5 tane Partition programında ve recovery programında bir türlü HDD Partition'a ulaşamıyorum.
Diski CMD de taratamıyorum ya da volume olarak göremiyorum, diskin kablolarını ya da anakart soketinin sağlamlığını test ettim sorun orada değil. İkinci olarak kabloları takılıyken HDD'nin diski dönüyor dolayısıyla ben HDD'nin kartından şüphelendim acaba kartımı bozuk?
Ekran görüntüsü olarak da disk yönetiminden diski başlatmak istediğimde ya da herhangi bir seçenek ile kesinlikle sonuca ulaşamıyorum.
*Hdd modeli: WD40EZRX

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 20
Hard diskim bir anda çalışmayı bıraktı çalıştırmak için çözüm yardımı arıyorum.
Hddtune da badsectorüm yoktu gayet stabil bir HDD idi. Çat çut sesler filan yaparakda kapanmadı.
Geleyim denediklerime, 3-5 tane Partition programında ve recovery programında bir türlü HDD Partition'a ulaşamıyorum.
Diski CMD de taratamıyorum ya da volume olarak göremiyorum, diskin kablolarını ya da anakart soketinin sağlamlığını test ettim sorun orada değil. İkinci olarak kabloları takılıyken HDD'nin diski dönüyor dolayısıyla ben HDD'nin kartından şüphelendim acaba kartımı bozuk?
Ekran görüntüsü olarak da disk yönetiminden diski başlatmak istediğimde ya da herhangi bir seçenek ile kesinlikle sonuca ulaşamıyorum.
*Hdd modeli: WD40EZRX.

Aynı sorunu WD'nin 2TB harici diskin de yaşadım hocam. Disk çöp oldu attım bende. Okuma yazma kafasında bir sorun var ondan yapıyor bunu.

Kafa atması desem çat diye olmaz bu işler. Bir süre kendini belli eder zaten. Bad sektör olayı desek keza öyle. Elektronik kart şüphesi oluştu bende.

Güç verildiğinde motor start alıyor mu? Yani motor sesini alıyor muyuz?

Kafa atması desem çat diye olmaz bu işler. Bir süre kendini belli eder zaten. Bad sektör olayı desek keza öyle. Elektronik kart şüphesi oluştu bende.

Güç verildiğinde motor start alıyor mu? Yani motor sesini alıyor muyuz?
sesini duyduğumu söylüyemem fan sesinden duymak zor ama diskin döndüğünü elleyerek hissettim ona bilerek baktım acaba disk mi bozuldu diye ama dönünce birde badsectör olmayınca şüphem karta kaydı ama hala bilemiyorum

Aynı sorunu WD'nin 2TB harici diskin de yaşadım hocam. Disk çöp oldu attım bende. Okuma yazma kafasında bir sorun var ondan yapıyor bunu.
benim hdd gibi sizde içine ulaşmayı hiç başaramadınızmı yoksa veri kurtarılabiliyor ama uğraşmadınızmı ?

Sesini duyduğumu söylüyemem fan sesinden duymak zor ama diskin döndüğünü elleyerek hissettim ona bilerek baktım acaba disk mi bozuldu diye ama dönünce bir de badsectör olmayınca şüphem karta kaydı ama hala bilemiyorum.

Benim HDD gibi sizde içine ulaşmayı hiç başaramadınızmı yoksa veri kurtarılabiliyor ama uğraşmadınız mı?

Windows içinde ki aldığınız hataları bende aldım. Bazı programlar da 2TB gözüküyor ama RAW yazıyordu hiçbir şekilde ulaşamadım içine resimlerim falan da gitti o sayede. Öneri olarak diski çıkartın arkasında kartı sökün bir temizleyin güzelce özellikle sarı veri alıp verdiği ve elektrik çektiği yerler var onları temizleyin büyük ihtimal kararmaya başlamıştır.

4 Disk katlettim. Bunlardan ikisi kafa atması, biri kart arızası ve diğeri motor arızasından. Sadece kart arızası veren diskin kimliğini iletemedi. Diğerleri kimliği iletti ama işlem yapamadım hatta diski açtım açık şekilde çalıştırıp kafa atmasını bir ihtimal tamir etmeye çalıştım.

Yani diyeceğim şudur ki; Diskin kimliği işletim sistemine ulaşamıyorsa ben ilk karttan şüphe duyarım.

4 Disk katlettim. Bunlardan ikisi kafa atması, biri kart arızası ve diğeri motor yanmasından. Sadece kart arızası veren diskin kimliğini iletemedi. Diğerleri kimliği iletti ama işlem yapamadım hatta diski açtım açık şekilde çalıştırıp kafa atmasını bir ihtimal tamir etmeye çalıştım.

Yani diyeceğim şudur ki; Diskin kimliği işletim sistemine ulaşamıyorsa ben ilk karttan şüphe duyarım.

1 program disk kimliğine ulaşıyor diğerleri hiç görmedi diski. Windows'ta bilinmeyen disk olarak kimliksiz duruyor.
Çin'den kart aldım denemek için, gelip deneyeceğim olmazsa bende içini açma yoluna gideceğim gibi duruyor. Herhangi bir program bir disk görse kurtarmayı deneyeceğim ama görmüyorlar.

Windows içinde ki aldığınız hataları bende aldım. Bazı programlar da 2TB gözüküyor ama RAW yazıyordu hiçbir şekilde ulaşamadım içine resimlerim falan da gitti o sayede. Öneri olarak diski çıkartın arkasında kartı sökün bir temizleyin güzelce özellikle sarı veri alıp verdiği ve elektrik çektiği yerler var onları temizleyin büyük ihtimal kararmaya başlamıştır.

Kartı söküp baktım ama üstün körü bakmakla herhangi bir hata göremedim, geri takınca da durum değişmedi.

Aynı model diskin mekanik arıza yapmış ama kartı sağlam olanı bulunsa iyi olurdu. Ben kartları Letgo üzerinden sattım belki satan vardır bir araştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı