WD harici HDD disk birden çalışmamaya başladı!

xCCessaRRx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,
Çok memnun olduğum ve sorunsuz kullandığım WD marka 1 TB hard diskim mevcut. Dün gece film almak için taktım PC'ye ve açıldı filmi buldum PC'ye kopyalamaya başladım ilk önce 3.0 olmasına rağmen çok yavaş atıyordu 1 MB gibi, daha sonra %3'te falan iyice durdu atmamaya başladı öylece kaldı ve ben de haliyle hard diski çekip geri taktım. Artık hiç görmüyor PC hard diski. Aslında tanıyor yüklemeye çalışıyor ama taktığım anda aşırı bir şekilde kasma başlıyor PC'de ve bir türlü görmüyor HDD'yi ama geri çekince her şey yoluna giriyor anında. Takınca içeriden "tık tık" diye bir vurma sesi de geliyor ayrıca. Hiçbir şekilde düşürmedim bir yere vurmadım ne oldu ki durduk yere şimdi? İçindeki filmler oyunlar neyse de aile fotoğraflarım vardı binlerce onları kurtaramaz mıyım?

Veri aktarılırken diski çıkarmamanız gerekiyordu. Diskin bozulma riski yüksek.

Biçimlendirme olarak NTFS mi FAT32 mi kullanılıyordu? Ayrıca hard diski telefona takmayı denediniz mi?
NTFS idi. Hayır ama başka PC'ye takmayı denedim sonuç aynı.
Veri aktarılırken diski çıkarmamanız gerekiyordu. Diskin bozulma riski yüksek.
Veri aktarma çoktan durmuştu yarım saat olmuştu %3 ve 0 MB aktarma yapıyordu yani ben çektiğimde zaten bir sorun vardı.

Veri aktarma çoktan durmuştu yarım saat olmuştu %3 ve 0 MB aktarma yapıyordu yani ben çektiğimde zaten bir sorun vardı.
Disk çalışırken çekilmez. Harici diskmiş zaten. Sağ tıklayıp çıkar yaparsan muhtemelen güvenli şekilde çıkarılırdı. Sonra bilgisayardan çıkarırdın.

Disk çalışırken çekilmez. Harici diskmiş zaten. Sağ tıklayıp çıkar yaparsan muhtemelen güvenli şekilde çıkarılırdı. Sonra bilgisayardan çıkarırdın.
Usta onu bilmediğimi mi sanıyorsun öyle yapınca da disk kullanımda olduğu için çıkartılamıyor diyor işte.

Tekrar deneyin. Olmazsa paraya kıyıp veri kurtarma yöntemine göndereceksiniz. Diskte niye aile fotoğrafları gibi önemli şeyleri saklıyorsunuz ki? Bozulunca böyle oluyor. Bir dahakine bulut depolama servislerine yönelebilirsiniz önemli veriler için.

Yeni konular

Geri
Yukarı