WDC WD3200AAJS-00B4A0 HD Tune Tarama sonucu

Moon 21

Decapat
Yer
KKTC Girne
Testim böyle, kullanırken feci şekilde düşüyor galiba, en düşük grafikli oyunda denedim, sizce normal mi?

Adsız2.png
Adsız.png
Adsız3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlığı yerinde görünüyor ama bir noktasında hata almış.

Okuma hızındaki düşüşler diskin dolu olmasından olabilir?

Genellikle bir tane bile hasarlı bölge olunca "değiştirin" yorumları gelecektir ama diskin boyutu, performansı ortada. Bu tarz hasarlı bölgeler her zaman diskin ömrümü tamamlıyor oluşundan kaynaklı değildir, bazen alınan bir darbenin sonucu olabilir. O yüzden hasar yayılacak diye bir şey yok. Şu an kendisinden beklediğinizi yapıyorsa bir süre daha gitmesinde sakınca yok.

İçindeki dosyaların önemine gelince; önemli dosyalar için disk yedeklemek nedense hep disk bozulmaya başlayınca ya da bir sorun ortaya çıkınca akla gelir. Halbuki doğru olan; eğer yedekleyecek kadar önemli bir dosyanız varsa, diskiniz yepyeni olsa bile yedeklemektir.

Benim naçizane tavsiyem bulut yedeklemeler.

29 bin saat çalışan disk ömrünün sonuna gelmiş. Çok bir şey bekleme artık.
Aslında durum şu, 2 gün önce rahat kasmadan çalışıyordu bilgisayar ve memnundum, bu arada Bilgisayar 8 yıllık ama zamanının en iyisi, ertesi gün darbe, sallanma vb hiç birşey olmadığına eminim, bilgisayarı açtığımda ses cızırtılı ve bozuk çıkıyordu, oyunlara girincede kasma başlamıştı. halbuki 2 gün öncesi gecede rahatlıkla oynadığım oyun ses bozuluyor ve kasıyordu, ama işin tuhaf kısmı, 780p Youtube aksiyonlu video izliyorum ve en ufak bir kasma olmuyor, sesdede sorun yok, sadece videodan gir çık yaparken ses cızırdıyor. windows açılma sesi vb. windows sesleride cızırdıyor. Yani ömrünün sonuna geldiğini düşünmüyorum. Harddiskler kolay kolay bozulmuyor, ama Fiziksel darbeye karşı çok hassaslar ve en ufak ani bir sallanma bile hasar verebiliyor. Ama bir darbe veya sallanma olduğunu hiç hatırlamıyorum. Kasanın içini kontrol ettim, çıkık bir kablo olabilir diye, tüm kabloları sağlamlaştırdım, temizledim, Ses driverlarını sildim yükledim, 2 Kez format attım nafile. Halbuki bilgisayar o gece çok sağlamdı ve güzel bir şekilde kapatmıştım. ne olduysa ertesi gün Bilgisayar bu şekilde...
Sağlığı yerinde görünüyor ama bir noktasında hata almış.

Okuma hızındaki düşüşler diskin dolu olmasından olabilir?

Genellikle bir tane bile hasarlı bölge olunca "değiştirin" yorumları gelecektir ama diskin boyutu, performansı ortada. Bu tarz hasarlı bölgeler her zaman diskin ömrümü tamamlıyor oluşundan kaynaklı değildir, bazen alınan bir darbenin sonucu olabilir. O yüzden hasar yayılacak diye bir şey yok. Şu an kendisinden beklediğinizi yapıyorsa bir süre daha gitmesinde sakınca yok.

İçindeki dosyaların önemine gelince; önemli dosyalar için disk yedeklemek nedense hep disk bozulmaya başlayınca ya da bir sorun ortaya çıkınca akla gelir. Halbuki doğru olan; eğer yedekleyecek kadar önemli bir dosyanız varsa, diskiniz yepyeni olsa bile yedeklemektir.

Benim naçizane tavsiyem bulut yedeklemeler.
D Diskim boş, C diskimde ise Toplam 101, GB , 71,2 GB boş alan var. Bir darbe veya sallanma almadığına eminim, hatırlamıyorum. Bilgisayar önceki gece gayet güzel ve stabil performanslı çalışıyordu. Ben Bilgisayarın kapanırken Power supply'in içinde bir arıza meydana geldiğini düşünüyorum, olabilir mi? Şuan oyun oynanmayacak derecede bilgisayar.

Son düzenleme:
Aslında harddiskin sağlığı falan güzel görünüyor. Sadece bir tane bozuk sektör mevcut. Büyük ihtimal sıkıntılı sektör üzerinde işlem yaptığınız için performansta bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Diğer sektörlerde herhangi bir performans sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Denemekte fayda var, "HDD Regenerator" yazılımını öneririm. Bozuk sektörün üstünü kapayıp, o sektörü kullandırtmıyor.

Yeni hard disk değiştirdim. Benim de önceki hard diskimde bir tane sektör arızası vardı, bunun yanında yer değiştirmiş sektörler ve haberleşme sıkıntıları cabasıydı. Şuan onu kullanmıyorum ama HDD Regenerator yazılımıyla üstünü kapamayı başarmıştım. HDTune'da o kısmı göremiyorum.

Bu arada siz yine de en önemli dosyalarınızı yedekleyin. Sektör en başta arıza verdiği için veri kaybı yaşayabilirsiniz.

En son not düşeyim, yazılımın deneme sürümü pek fayda sağlamıyor.

Aslında harddiskin sağlığı falan güzel görünüyor. Sadece bir tane bozuk sektör mevcut. Büyük ihtimal sıkıntılı sektör üzerinde işlem yaptığınız için performansta bir sıkıntı yaşıyorsunuz. Diğer sektörlerde herhangi bir performans sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Denemekte fayda var, "HDD Regenerator" yazılımını öneririm. Bozuk sektörün üstünü kapayıp, o sektörü kullandırtmıyor.

Yeni hard disk değiştirdim. Benim de önceki hard diskimde bir tane sektör arızası vardı, bunun yanında yer değiştirmiş sektörler ve haberleşme sıkıntıları cabasıydı. Şuan onu kullanmıyorum ama HDD Regenerator yazılımıyla üstünü kapamayı başarmıştım. HDTune'da o kısmı göremiyorum.

Bu arada siz yine de en önemli dosyalarınızı yedekleyin. Sektör en başta arıza verdiği için veri kaybı yaşayabilirsiniz.

Bu programı indirdim, nasıl kullanabilirim? çok karmakarışık, bana gösterebilirmisiniz

Dediğim gibi Bilgisayar kasıyor ve ses cızırtılı ve bozuluyor, bunun sebebi tek bir sektördenmi kaynaklanabilir?

Deneme sürümü dediğim gibi pek fayda sağlamıyor. Programın içerisinde boot ile alakalı bir şey olması gerekmekte, onu bulduktan sonra flasha yazdırın ve ardından boot edin.

Sektör başta olduğu için büyük ihtimal sistem dosyalarını falan barındırıyor. Kasmasının sebebi o sektördür. Sağlık kısmında başka neden olabilecek bir şey göremedim. Her şey güzel duruyor ama programın %100 başarılı çalışacağına, sistemin kasmasını kesin gidereceği hakkında bir şey söylemem hatalı olur. Denemekte fayda var.

Notumu tekrardan düşeyim, program sektörü tamir etmez sadece üstünü kapatır ve o sektörde işlem yapmanızı engeller. Denemeden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Deneme sürümü dediğim gibi pek fayda sağlamıyor. Programın içerisinde boot ile alakalı bir şey olması gerekmekte, onu bulduktan sonra flasha yazdırın ve ardından boot edin.

Sektör başta olduğu için büyük ihtimal sistem dosyalarını falan barındırıyor. Kasmasının sebebi o sektördür. Sağlık kısmında başka neden olabilecek bir şey göremedim. Her şey güzel duruyor ama programın %100 başarılı çalışacağına, sistemin kasmasını kesin gidereceği hakkında bir şey söylemem hatalı olur. Denemekte fayda var.

Notumu tekrardan düşeyim, program sektörü tamir etmez sadece üstünü kapatır ve o sektörde işlem yapmanızı engeller. Denemeden önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
Flash belleğim yok 🙁 Crack yapabilirmiyim acaba bunu? o zaman flash bellek olmadan onarabilir mi? Üstünü kapatsın, ister 50 gb yer azaltsın yeterki şu sorunu onarsın.

Flash belleğim yok 🙁 Crack yapabilirmiyim acaba bunu? o zaman flash bellek olmadan onarabilir mi? Üstünü kapatsın, ister 50 gb yer azaltsın yeterki şu sorunu onarsın.

İnternette araştırırsanız elbet karşınıza çıkar.

Emin değilim ama flash bellek yerine CD ile şansınızı deneyebilirsiniz.

İnternette araştırırsanız elbet karşınıza çıkar.

Emin değilim ama flash bellek yerine CD ile şansınızı deneyebilirsiniz.
Tarattım ve onar dedim, şöyle bir hata verdi tarama sonucu:
Some Bad Sectors Cannot be repaired under Windows!
ve Bilgisayarı yeniden başlattım hiç birşey değişmedi. hd tune ile tarattım o bad sector hala duruyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı