Web kodlama öğrenmek için tavsiyeler

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Selamünaleyküm, ben evde boş boş oturup müzik dinleyeceğime bir şeyler öğrenmek istiyorum. Bunun için web kodlama alanına girmek istiyorum. İlgimi çeken ve sevebileceğim bir alan. Kendini bu konuda yetiştirmiş bilgili arkadaşlardan yardım alabilirsem çok iyi olur.

Hangi dili öğrenmeliyim ve hangi kaynaklardan öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy Web Developer bu eğitime başla yapabildiğin kadar yap kesinlikle tavsiye ederim.

Kurs nasıl kullandınız mı? Kullandıysanız verim alabildiniz mi?

HTML, CSS ve JavaScript ilerleyen süreçlerde PHP öğrenmeye başlayabilirsin.

Teşekkürler.

Aklına yatan bir kurs alıp ilk adımı atabilirsin: Online Courses - Learn Anything, On Your Schedule | Udemy
Pratik yapabilirsin: W3Schools Free Online Web Tutorials
Toplulukla tanışabilirsin: Let's share together | Kommunity

Önerdiğiniz bir kurs var mı Udemy üzerinden?

Kurs nasıl kullandınız mı? Kullandıysanız verim alabildiniz mi?

Teşekkürler.

Önerdiğiniz bir kurs var mı Udemy üzerinden?

Web'ci arkadaşlarım Engin Demiroğ'un kursunu satın almışlar. Ben türkçesini pek beğenmiyorum. Ancak satın almadan önce YouTube'dan Free derslerinden test edebilirsin.

İlk önce HTML'de 3-5 yazı yazma kodu <p>,<h1>,<strong>,<small> gibi ve divleri, form Action'ları, son olarak da inputları öğren bunlar yeterli devamı temel için gereksiz sayılabilir ihtiyacın olursa ınternet'ten bakabilirsin ondan sonra CSS'ye atlama CSS bir programlama dili değildir HTML gibi ezbere dayalı bir script tasarım dilidir ama PHP'de veya JavaScript'te algoritmalar kurarsın sana önerim HTML'den sonra PHP'ye atlaman JavaScript hakkında pek kaynak yok devamı kendiliğinden gelecektir bu arada bunları algoritmanın ne olduğunu bildiğini varsayarak yazdım ben ilk algoritmamı 10 yaşımda scratch ile kurmuştum bilmiyorsan ondan başlamanı öneririm algoritma bir insan ile konuşmak gibidir.

Geri
Yukarı