HTML Öğrenmek için tavsiyeler

Kitap okumak gibi düşünmeyin. Bu işin özünü almak gibi düşünün bu kitap ile özünü aldıktan sonra prtikte çok yardımı olduğunu da fark edeceksiniz. Ayrıca sıradan kitaplar gibi değil içeriği bayağı farklı.
İnternette bulduğum iki resmi ek olarak aşağıya ekliyorum. Tabi karar size kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır teşekkürler dikkate alacağım önerilerinizi.

HTML ve CSS için size mükemmel bir kaynak veriyorum, eğer bu kaynağı alır ve okursanız öğrenememe imkanınız yok. İlk başladığımda 2-3 tane Udemy kursu almış beraberinde YouTube'den de ders takip ediyordum ama hiçbiri bu kitabın yararının onda biri kadar olmadı. Kesinlikle tavsiyemdir. LİNK

Eğer front-end ile devam edecekseniz sakın BTK'nın JS kurslarına bakmayın bir şey öğrenemez bildiğinizi unut ya da en iyi ihtimal yanlış öğrenirsiniz.

HTML ve CSS bittiğinde bayağı bir yol katetmiş olursunuz fakat CSS HTML gibi kolay kolay bitmez Pure CSS biraz zaman ve emek gerektirir. Her ikisini de tamamladığınız durumda belirli bir noktaya gelmiş olursunuz ve para da kazanabilirsiniz. Üzerine JS eklediğinizde artık tamamen seviye atladığınızı zaten fark edersiniz.

Sunabilirsiniz sadece alıcıyı büyülemek kalır. Çünkü HTML ve CSS ile portfolio siteler hazırlayabilirsiniz.

Eğer ön yüz (front-end) alanında ilerlemek istiyorsanız şu şekilde devam edebilirsiniz; HTML, CSS js, React, vue.

Backend hakkında çok bir fikrim olmadığı için kafa karıştırmak istemem.

Front End Yol Haritası - Backend Yol Haritası
Hocam HTML CSS 'yi bitirince para kazanabilirsiniz demişsinizde nerde o işler? HTML, CSS, PHP, mySQL, MongoDB, Javascript var. Ben freelance harici iş bulamıyorum. Bize de söyleyinde para kazanalım.

Hocam HTML CSS'yi bitirince para kazanabilirsiniz demişsinizde nerede o işler? HTML, CSS, PHP, MySQL, mongodb, JavaScript var. Ben freelance harici iş bulamıyorum. Bize de söyleyinde para kazanalım.

Hocam bende zaten iş bulabilir demedim para kazanabilir dedim ve özellikle "sadece alıcıyı büyülemek kalır" gibi bir laf ettim sebebi şu. Eğer karşısındakine portfolio bir web sitesine ihtiyacı olduğunu inandırabilirse eğer bu işten freelancer olarak para kazanabilir. Yoksa kariyer odaklı para kazanmak mümkün değil bence de. Bu arada becerileriniz gayet iyi siz nasıl kazanmıyorsunuz vallahi şaşırdım Allah iş rastlığı versin :)

Hocam bende zaten iş bulabilir demedim para kazanabilir dedim ve özellikle "sadece alıcıyı büyülemek kalır" gibi bir laf ettim sebebi şu. Eğer karşısındakine portfolio bir web sitesine ihtiyacı olduğunu inandırabilirse eğer bu işten freelancer olarak para kazanabilir. Yoksa kariyer odaklı para kazanmak mümkün değil bence de. Bu arada becerileriniz gayet iyi siz nasıl kazanmıyorsunuz vallahi şaşırdım Allah iş rastlığı versin :)
Hocalarım zaten bu kodlama işlerini hobi olarak yani bir donanımım olsun diye öğrenmek istiyorum. Yoksa öncelikli hedef olarak bunlar yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı