Web madencilik nasıldır?

Okuyan başka kişilere fikir verdiğine eminim. YouTube üzerinde clikbait yaparak insanlara umut tacirliği yapan şahsiyetlerin sonucu bu tarz konular ortaya çıkıyor maalesef.

İzlediğim kanalın clikbait yapmadığını eminim istersen videoyu atabilirim.
@oynozan'ın da dediği gibi böyle bir şey mümkün ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Dediğiniz şey mümkün değil. Hiç bir yatırım yapmadan bir para kazanamazsınız. O siteler çoğunlukla dolandırıcı oluyor paranızı çekmek istediğiniz de şu adrese şu kadar coin gönderip hesabınızı onaylayın filan diyor.

Diğer arkadaşın dediği gibi kendi cihazınız ile mining yapmak istemediğiniz zamanlar cloud mining denen şeyi yapabilirsin. (Senin dediğin şekilde de cloud mining yaptırdığını idda edenler var onlar da dolandırıcı) Cloud miningde bir cihazı ve rigi belli süreliğine kiralıyorsunuz ve kazanılan tüm coin sizin oluyor. Tabi günün sonunda kira parasının altında da kalabilir çok üstüne de çıkabilir bu da bir risk.

Ama para harcamadan para kazanamazsın.

Bu her sektörde böyledir birisi size hiç para ve uğraş vermeden bir şey kazanıcağınızı söylüyorsa o dolandırıcıdır. Sadece ekran kartı ile mi mining olur demişsin teoride her cihazla olur tabii de işlem gücü yetmediği için harcıycağın enerjiden daha azını kazanırsın. Bunu bir telefon ile orantılarsan zaten ne kadar kazanıcağını tahmin edebilirsin.

Web site arkaplanında kazmaktan bahsediyorum nasıl nereden başlayabilirim?
Web arkaplanında Monero kazmayı sağlayan hazır script'ler vardı ama şuan ne durumdalar bilmiyorum. İşlemci gücünü kullanarak coin kazıyordu. Çok bir bilgim yok o yüzden İngilizce kaynaklardan bu konuyu araştırmanızı öneririm.

Okuyan başka kişilere fikir verdiğine eminim. YouTube üzerinde clikbait yaparak insanlara umut tacirliği yapan şahsiyetlerin sonucu bu tarz konular ortaya çıkıyor maalesef.
Hepsi aciz insanlar. Clickbait yapıp 2-3 izlenme daha kazanacağım diye yaptıkları şeyler çok acizce.

Web arkaplanında Monero kazmayı sağlayan hazır Script'ler vardı ama şu an ne durumdalar bilmiyorum. İşlemci gücünü kullanarak coin kazıyordu. Çok bir bilgim yok o yüzden İngilizce kaynaklardan bu konuyu araştırmanızı öneririm.

Hepsi aciz insanlar. Clickbait yapıp 2-3 izlenme daha kazanacağım diye yaptıkları şeyler çok acizce.

Evet düşüncene katılıyorum. Bunlardan birtanesine 2 kez yorum yaptım umut tacirliği yaptığı konusunda ve yorumlarımı hızlı bir şekilde sildi. Ne mal olduğunu belli etmiş oldu.

Peki siz ne yapıyorsunuz madencilik ile ilgili ne önerirsiniz telefon ile yapılacak bir şey olursa daha iyi olur.
Telefon ile madencilik yapılmaz ki. Pi Coin, Bee Coin gibi olaylar var ama bana kalırsa hiç bir işe yaramaz. Sunucu kiralama olayı var, onun için de belli bir sermaye olması lazım. Bence madencilik yerine Staking teknolojisine bir göz atın. Ethereum v2.0 ile artık Staking'e geçilecek.

Telefon ile madencilik yapılmaz ki. Pi Coin, Bee Coin gibi olaylar var ama bana kalırsa hiç bir işe yaramaz. Sunucu kiralama olayı var, onun için de belli bir sermaye olması lazım. Bence madencilik yerine Staking teknolojisine bir göz atın. Ethereum v2.0 ile artık Staking'e geçilecek.
Staking teknolojisini biraz araştırdım faiz getirisi gibi bi şey oluyor sanıyorsam

Telefon ile madencilik yapılmaz ki. Pi Coin, Bee Coin gibi olaylar var ama bana kalırsa hiçbir işe yaramaz. Sunucu kiralama olayı var, onun için de belli bir sermaye olması lazım. Bence madencilik yerine Staking teknolojisine bir göz atın. Ethereum v2.0 ile artık Staking'e geçilecek.

Telefonda gerçek madencilik yapılabiliyor. Termux kurup daha sonra Ubuntu daha sonrada xmrig kurup telefonun kendi gücüyle monero, haven coin, turtle coin gibi işlemci tabanlı coinler kazılıyor bizzat denedim fakat sorun aşırı pil tüketmesi ve verimli olmaması. Snapdragon 855 ile pek verimli değerler elde ettiğimi söyleyemem. Yapıldığına değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı