Web Programcısına Laptop Önerisi

Bütçe
25000

bareog

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung
Merhaba.
Web programlama, portal alanında faaliyet gösteren bir işletmem var. Elimdeki emektar laptop eskidi, sorun yaşatmaya başladı. Değiştirmek istiyorum. Uzun süredir donanım piyasasına hakim değilim, önerilerinizi bekliyorum.

Kriterler:
  • Kullandığım programlar RAM'i çok kullanıyor. 16GB altı RAM kesinlikle alamam.
  • Bazen ufak tefek videolar hazırlıyorum, haliyle render ediyorum. Çok bekletsin istemiyorum.
  • Çizim ve görsel düzenleme de yapıyorum ufak tefek.
  • Oyun oynayacak zamanım olmasa da kütüphanemdeki oyunları arada bir açıp oynuyorum. Beni üzmesin, en azından oynasın.
  • Ekran benim için çok önemli. Şu an MSI GE70 2oe kullanıyorum. Ekranın matlığı beni yormuyor. Yine mat ekran istiyorum. True color v.s. beklentim yok.
  • 17.3'' ekran istiyorum, asla 15'' almayacağım.
  • Her gün yanımda gezdiriyorum. Şu an kullandığım laptopu 7 seneyi aşkın süredir kullanıyorum. Asla yanımdan ayırmam. Kasa kalitesi çok kötü olan cihazları almayacağım. { 2100+ gün gezdirmişim yanımda msi ge70'i, şu an tanınmaz halde görseniz cihaza acırsınız. :) }
Bütçem:
  • Hayatımı bu işten kazanıyorum. Dolayısıyla üst limit diye bir konu yok. Ancak 25.000 TL'yi geçmek istemiyorum. Kötüsünü alıp yarı yolda kalmak istemiyorum, en iyisini alıp tonla para vermek de istemiyorum. O yüzden size danışıyorum.
  • İşletmeme alacağım. KDV'yi devlete ödeyeceğime laptopa ödeyeceğim. O yüzden fiyatı 25.000 + KDV düşünebilirsiniz.
Beklentim:
  • En az 7 sene beni üzmesin istiyorum. İlk 3-4 sene oyun oynasın sonra oynamasa da olur. Şu an GE70 ürünümde oyun oynayamıyorum mesela... Çünkü darboğaza giriyor, gücü kesiyor v.s...
  • GE70'i hiç servise yollamadım. Servise giden ürünü hiç sevmem. Ufak tefek şeyleri kendim tamir eder, değiştiririm. O yüzden marka benim için önemli.
Şu an kullandığım sistem: (MSI GE70 2OE)
I7 4700mq
16GB 1600mhz RAM
GTX 765M 2GB
512 GB SSD
1 TB HDD
1920 x 1080 mat 17'' ekran

Şu an ki sistemim işlemlerde aşırı donmuyor ama darboğaza giriyor ve gücü kesiyor. Ya da render işleri çok uzun sürüyor. Ayrıca aynı anda 3-4 proje açınca yavaşlıyor. Oyunları oynamıyor. Muhtemelen güç kaynağı veya anakartta problem var. Kasası paramparça halde ama taşımaya devam ediyorum. Ekran flex sıkıntılı. Öldü ölecek :))

Şimdiden teşekkür ederim.

Türkiye'de bu laptop 35.000 TL'ye satılıyor Amazon JP'den alırsanız vergiler dahil 25.362 TL tutuyor. Bu arada laptopu bizzat Amazon'un kendisi satıyor Ahmet veya Mehmet değil o yüzden güvenebilirsiniz.

kklllş.png

Son düzenleme:
Yanıtın için teşekkürler.
Ancak 15.6'' inç istemiyorum zaten. Hem de bu şekilde alış yapamam. TR'den almam gerek.

Buna bak istersen.
Hocam intel istiyorum. Amd bizim programlarda sıkıntı çıkarıyor.
Floot olacak ancak yeni buldum.
MSI PULSE GL76 11UEK-039XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, 1TB SSD, RTX3060 6GB, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

şu nasıl? @1mehmet @BayGörkem

Son düzenleme:
Konuyu tekrar hortlatıyorum.
Hâlâ bir karar veremedim. Aero modelli bir laptop buldum.

fiyatı biraz bütçemi aşıyor. Ama telafi edebilirim. Ekranına övgüler çokça varmış. Sizce hangisi alınmalı?
Bu mu
MSI PULSE GL76 11UEK-039XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, 1TB SSD, RTX3060 6GB, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Bu mu

Konuyu tekrar hortlatıyorum.
Hâlâ bir karar veremedim. Aero modelli bir laptop buldum.

Fiyatı biraz bütçemi aşıyor. Ama telafi edebilirim. Ekranına övgüler çokça varmış. Sizce hangisi alınmalı?
Bu mu?

Bu mu?

Bu modele bir bakın isterseniz.

Geri
Yukarı