Web tasarım için laptop önerisi

382865

Hectopat
Merhaba,
Web tasarım işlerim için bir laptop arıyorum fakat tam olarak istediğimi bulamadım. Öncelikle sizlere isteklerimden söz etmek istiyorum çünkü tam olarak isteklerime uygun bulamadım.

1. ">" tuşu kesinlikle sol tarafta Shift tuşunun sağında yer almalı.
2. Ekran 15 inç seviyesinde olmalı.
3. Ekran kartı da iyi olmalı çünkü Photoshop, XD gibi tasarım programları çok fazla kullanıyorum.
4. MacBook da bakabilirim fiyatı abartı olmadığı sürece fakat ben baktığımda hepsi 13 inç gibi bir şeydi.
5. Fiyat maksimum 15.000 TL olmalı.

Şimdiden destek olacak arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım, esenlikler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbook'u alabileceğim en son şey olarak değerlendirdim çünkü 13 inç cidden küçük ve hayatımda daha önce hiç macbook yada imac falan kullanmadım.
Mac'e alışırsın da 13" küçük kalır baya. İkinci el almak istersen 2017 ve üzeri Mac'lere bakabilirsin.

Mac'e alışırsın da 13" küçük kalır baya. İkinci el almak istersen 2017 ve üzeri Mac'lere bakabilirsin.
Aslında küçük olması da sorun değil fakat şu anda 2 tane 27 inç'lik monitör kullanıyorum. Zaten laptopum halihazırda 17 inç fakat şu zamana yetersiz kalmaya başladı. Bir anda bu kadar büyük boyutlardan Mac'e inersem alışmam çok zaman alır diye düşünüyorum.

Aslında küçük olması da sorun değil fakat şu anda 2 tane 27 inç'lik monitör kullanıyorum. Zaten laptopum halihazırda 17 inç fakat şu zamana yetersiz kalmaya başladı. Bir anda bu kadar büyük boyutlardan Mac'e inersem alışmam çok zaman alır diye düşünüyorum.
Ben 13" tercih etmezdim. Web Tasarım için inç önemli şimdi ister istemez 13" boyutuna göre tasarlayacaksın. Bunu teknik açıdan söylemiyorum, kodu yazarsın her boyuta ölçekler onda sorun yok, fakat düşünce olarak etkileyebilir bence.

Macbook'u alabileceğim en son şey olarak değerlendirdim çünkü 13 inç cidden küçük ve hayatımda daha önce hiç macbook yada imac falan kullanmadım.
Anladım, mac sana göre değil. O zaman senin için önerebileceğim diğer bir model ise şu;

Ben 13" tercih etmezdim. Web Tasarım için inç önemli şimdi ister istemez 13" boyutuna göre tasarlayacaksın. Bunu teknik açıdan söylemiyorum, kodu yazarsın her boyuta ölçekler onda sorun yok, fakat düşünce olarak etkileyebilir bence.
Tasarım konusunda o şeylere takılmanıza hiç gerek yok çoğunlukla Back-End'e baktığım için.
Anladım, mac sana göre değil. O zaman senin için önerebileceğim diğer bir model ise şu;
Buna bakacağım teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize yardımınız için çok teşekkür ederim. Macbook Air satın aldım ve yanında da monitör ve harici hdd satın aldım. Monitörü merak edenler için markası MSI Optix MAG301CR2 ve harici HDD ise Toshiba Canvio Basic 2.5" 4TB. Elimdeki 2 monitörü ve laptopumu satıp üstüne ekledim. Monitör ve laptop açısından hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat HDD henüz elime ulaşmadı. Mac'i daha önce de dediğim gibi hiç kullanmadığım için 16 GB ram'i olan versiyonunu satın aldım çünkü 8 GB ram'in artık zamanımıza yetişemediğini düşünüyorum. Hepsi total de 24.000 TL gibi bir fiyata mal oldu. Tek sıkıntım şu anda HDD'yi Macbook'a bağlayamama korkusu umarım herhangi bir sıkıntı yaşamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı