Web programlama için en iyi dil hangisi?

jn702052

Picopat
Merhaba arkadaşlar,
Temel seviyede HTML, CSS ve Python programlama dillerini biliyorum ancak bu dillerle internetteki örnek kodlara bakmadan aklımdan bir şey yapamıyorum. Sizce bu dillerde kendimi nasıl daha çok geliştirebilirim?

Aklımda bir proje var. Bu proje için dinamik, sürekli güncellenen bir veri tabanı oluşturmam ve bunu internet sitesi üzerinden kayıtlı kullanıcılara anlık olarak ulaştırmam gerekiyor. Sizce bunlar için en iyi programlama dili nedir? Sizce hangi sıra ile yeni diller öğrenmeliyim?

ASP önerir misiniz? Türkçe kaynak açısından nasıl?

Dostum HTML kemiğini oluşturur CSS dizayn katar JavaScript fonksiyonellik katar JavaScript kütüphaneleri olan Node.js React gibi kütüphaneler sunucu veri işleme vs. görevini üstlenir PHP gibi dillerde aynı şekilde dosya saklama veritabanları oluşturma oturum yöntemleri vs. için kullanılır aynı şekilde C# gibi dillerde kullanılabilir.

Merhaba arkadaşlar,
Temel seviyede HTML, CSS ve Python programlama dillerini biliyorum ancak bu dillerle internetteki örnek kodlara bakmadan aklımdan bir şey yapamıyorum. Sizce bu dillerde kendimi nasıl daha çok geliştirebilirim?

Aklımda bir proje var. Bu proje için dinamik, sürekli güncellenen bir veri tabanı oluşturmam ve bunu internet sitesi üzerinden kayıtlı kullanıcılara anlık olarak ulaştırmam gerekiyor. Sizce bunlar için en iyi programlama dili nedir? Sizce hangi sıra ile yeni diller öğrenmeliyim?

Bu arada dinamiklik açısından PHP ve JavaScript kesinlikle öneririm eski ama hala bayağı kullanılıyor bir de zaten bakıp bakıp öğreneceksin bende C# öğreniyorum şu an yapacağım projelerde illa kafama oturması için bakmam gerekiyor normal yani.

Oyle bir dil yok. Nasil bir uygulama olduguna ve ekibe gore degisir.
Python'la da yazarsin, Scala ile de yazarsin, JS ile de yazarsin.

Başlangıç, orta ve çoğunlukla zor başlıklar ve alanlarda da işimi gören GOlang'e geçtim daha öncesinde PHP, Python, Node.js vs de yazmıştım ama bence her işini görecek bir dil arıyorsan GO'ya bakabilirsin. Diğer Dillerle'de yapılabilir ancak GO'da diğer dillere göre gerçekten daha rahat sonuca ulaşıyorsun. JS kısmında da kendini geliştirmen lazım zaten algoritman oturdu mu dillerin zorluklarının pek bir önemi kalmıyor. Sadece bazı diller bazı başlıklarda daha işlevsel ve kolay implemente edilebiliyor. Örneğin PHP öğrendiğinde multithread işlemler için farklı PHP varyasyonlarını (ZEND) falan uğraşıyorsun ama GO ile çok rahat bir şekilde işlemlerini görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı